Pomyłka kosztująca milion dolarów? Witamy w NFT!

Smolak
2022/03/16 08:15

To się nazywa mieć kiepski tydzień.

Odnoszę wrażenie, że w ostatnim czasie burza wokół NFT trochę ucichła. Szczególnie jeśli chodzi o branżę gier wideo. Każdy deweloper, który miał w planach przemycenie tej technologii do swoich produkcji, po kilku dniach musiał wycofywać się rakiem ze tego pomysłu. Gracze nie lubią NFT i zawsze chętnie dają, o tym znać. Niemniej jednak trend „unikatowych” grafik jest ciągle popularny. Dziś przedstawiamy Wam ofiarę pomyłki, która przez chwilę nieuwagi straciła ponad milion dolarów.

Wczytywanie ramki mediów.

Na pewno znacie grafiki z małpkami - Bored Ape Yacht Club, czy Misie z Fancy Bears Metaverse, które swojego czasu stały się niezwykle popularne za sprawą Krzysztofa Gonciarza i Magdy Gessler. A słyszeliście może o EtherRock? To podobny projekt, a na ich grafikach znajdziemy clipartowe kamienie w różnych odcieniach. Tak, dobrze czytacie.

Handlarz o nicku Dino Dealer posiadał jeden z takich obrazków i udało mu się go sprzedać, problem polega jednak na tym, że nie za oczekiwaną cenę. Sprzedawca wycenił grafikę na 444eth, czyli na ponad milion dolarów. Pomylił się jednak przy wybieraniu waluty i zamiast eth zaznaczył wei. Oferta w oka mgnieniu padła łupem bota, a zapłacona cena to równowartość 1 centa. Trzeba przyznać, że to bardzo dotkliwa pomyłka. Z drugiej strony 1 cent wydaje się być ceną jak najbardziej adekwatną za obrazek tej jakości.

Dino Dealer próbował skontaktować się z nabywcą w celu odwołania transakcji, ale póki co nie dostał odpowiedzi.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!