PlayStation z „falą zwolnień”? Niepokojące wieści od byłych pracowników Sony

Mikołaj Ciesielski
2023/10/23 08:15
0
0

Wygląda na to, że japońska firma zdecydowała się na redukcję etatów w kolejnym studiu.

Na początku października informowaliśmy o zwolnieniach w Naughty Dog i problemach związanych z sieciową grą w świecie The Last of Us. Okazuje się jednak, że to nie koniec złych wieści i do redukcji etatów doszło w kolejnym zespole należącym do Sony. Mowa tutaj o PlayStation Studios Visual Arts, które pomagało m.in. w rozwoju The Last of Us: Part 1. Byli już pracownicy wspomnianego studia informują o „fali zwolnień”.

PlayStation z „falą zwolnień”? Niepokojące wieści od byłych pracowników Sony

„Fala zwolnień” w PlayStation Studios Visual Arts? Byli pracownicy Sony dzielą się złymi wiadomościami

Jak zauważa VGC, kilku deweloperów z PlayStation Studios Visual Arts pożegnało się z zespołem za pośrednictwem serwisu LinkedIn. Daniel Bellemere – starszy projektant poziomów – poinformował, że w związku z „falą zwolnień” musiał w ostatnim tygodniu rozstać się ze wspomnianym studiem. Deweloper podkreślił, że nie spodziewał się takich wiadomości, ale jest wdzięczny za możliwość współpracy z „niezwykle utalentowanymi” osobami przy „niesamowitych projektach”.

GramTV przedstawia:

Podobną wiadomość opublikował również Matt Barney, który przyznał, że od kilku miesięcy spodziewał się nadchodzącej „fali zwolnień”. Przygodę z PlayStation Studios Visual Arts zakończył także Sean Teo, czyli jeden z artystów, który miał okazję pracować nad The Last of Us Part 1. Kilku innych deweloperów poinformowało natomiast, że ich umowa ze wspomnianym studiem wygasła. VGC podkreśla jednak, że „nie jest jasne”, czy zostali oni zwolnieni, czy było to „naturalne zakończenie” współpracy.

Na koniec warto przypomnieć, że pod koniec października 2022 roku w sieci pojawiły się informacje o kolejnym wspólnym projekcie Naughty Dog i PlayStation Studios Visual Arts. Wymienione zespoły miały pracować razem nad grą AAA o „dużej rozpoznawalności”, a deweloperzy mieli zapewnić graczom „wysoką jakość wizualną” oraz „atrakcyjne wrażenia”. W obliczu ostatnich zwolnień dalsze losy tajemniczej produkcji stoją pod znakiem zapytania.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!