PlayStation Portal zaskoczyło. Sony nie spodziewało się takiego zainteresowania

Mikołaj Ciesielski
2024/02/27 07:55
1
0

Japońska firma zapewnia, że będzie wprowadzać na rynek kolejne egzemplarze najszybciej jak to możliwe.

Niedawno jednemu z użytkowników udało się złamać zabezpieczenia PlayStation Portal, co umożliwiło natywne uruchamianie gier z emulatora PlayStation Portable. Tymczasem jeden z przedstawicieli PlayStation udzielił wywiadu, w którym poruszono kwestię popularności nowego sprzętu Sony. Okazuje się, że japońska firma nie spodziewała się, że PlayStation Portal będzie cieszyć się aż tak dużym zainteresowaniem ze strony graczy.

PlayStation Portal zaskoczyło. Sony nie spodziewało się takiego zainteresowania

Zainteresowanie PlayStation Portal przekroczyło oczekiwania Sony

Hiromi Wakai – wiceprezes ds. zarządzania produkcją – w rozmowie z serwisem Game File przyznał, że popyt na PlayStation Portal „w dalszym ciągu przekracza oczekiwania” Sony. Dlatego też japońska firma koncentruje się obecnie na „konsekwentnej dostawie większej liczby urządzeń”. Kolejne egzemplarze wspomnianego sprzętu mają trafić na rynek najszybciej jak to możliwe.

GramTV przedstawia:

Podczas rozmowy Wakai dodał, że PlayStation Portal „miało być produktem skierowanym do osób o określonych potrzebach i tych, którzy chcą grać w określony sposób”. Dlatego też Sony nie było zaskoczone negatywnymi reakcjami części graczy. Przedstawiciel PlayStation uważa również, że pierwsi pozytywne opinie pierwszych użytkowników docierają do innych osób, co wpływa na zainteresowanie wspomnianym sprzętem.

Na koniec przypomnijmy, że PlayStation Portal zadebiutowało w Polsce na początku grudnia 2023 roku. Wspomniany sprzęt wyceniono w naszym kraju na 999 złotych. Obecnie jednak przenośna konsola Sony zapewniającą dostęp do gier z PlayStation 5 jest niedostępna u oficjalnych sprzedawców.

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
27/02/2024 09:25

Wszystko fajnie, tylko te ośle uszy...