PlayStation Portal zhackowane. Konsola może uruchamiać gry z emulatora PSP

Wincenty Wawrzyniak
2024/02/20 17:50
0
0

To już oficjalnie – pewnemu użytkownikowi Twittera udało się złamać zabezpieczenia konsoli PlayStation Portal.

oGdy na rynku debiutuje nowa konsola, złamanie jej zabezpieczeń zazwyczaj jest tylko kwestią czasu. Nie inaczej jest w przypadku konsoli PlayStation Portal – jak podaje między innymi serwis The Verge, pewien użytkownik Twittera/X, Andy Nguyen, poinformował o złamaniu zabezpieczeń przenośnej konsoli Sony, dzięki czemu może ona teraz natywnie uruchamiać gry z emulatora PSP.

PlayStation Portal zhackowane. Konsola może uruchamiać gry z emulatora PSP

PlayStation Portal zhackowane. Emulator PSP

Na ten moment oczywiście nie wiadomo, czy użytkownika czekają jakiekolwiek konsekwencje tego włamania, ponieważ Sony nie wydało jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Złamanie zabezpieczeń nie oznacza jednak otwartej furtki wyłącznie dla emulatorów, ale również różne aplikacje typu YouTube czy Twitch, których nie da się uruchomić na sprzęcie. Nguyen ujawnił, że prace nad złamaniem zabezpieczeń trwały ponad miesiąc.

GramTV przedstawia:

Na razie jednak nie zamierza on udostępniać żadnych informacji na temat samego procesu. Istnieje prawdopodobieństwo, że Sony zdecyduje się zareagować na włamanie jakąś aktualizacją oprogramowania. Czy jednak podejmie jakiekolwiek kroki prawne przeciwko użytkownikom odpowiedzialnym za złamanie zabezpieczeń? Zobaczymy.

Wczytywanie ramki mediów.
Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!