PlayStation Portal nie ma generować zysków. Nowy sprzęt Sony ma inne zadanie

Mikołaj Ciesielski
2023/11/16 11:45
1
0

Japońska firma wyjaśnia, dlaczego zdecydowała się wypuścić na rynek urządzenie do streamowania gier z PlayStation 5.

W zeszłym tygodniu poznaliśmy cenę oraz datę premiery PlayStation Portal w Polsce. Wczoraj – 15 listopada – nowe urządzenie Sony zadebiutowało natomiast w pierwszych krajach. Wiele osób wciąż zastanawia się jednak, dlaczego producent konsol PlayStation zdecydował się zaprojektować i wypuścić wspomniany sprzęt na rynek. Na to pytanie postanowił odpowiedzieć jeden z przedstawicieli japońskiej korporacji.

PlayStation Portal nie ma generować zysków. Nowy sprzęt Sony ma inne zadanie

PlayStation Portal ma wydłużać czas spędzony przy grach na PlayStation 5, a nie generować zyski

Hideaki Nishino – starszy wiceprezes ds. doświadczeń platformowych w Sony – w trakcie wywiadu dla AV Watch (dzięki Push Square) ujawnił, jaką funkcję w ekosystemie PlayStation 5 ma pełnić PlayStation Portal. Okazuje się, że głównym zadaniem wspomnianego sprzętu nie jest generowanie zysków, a wydłużenie czasu spędzanego na rozgrywce na PS5.

Zamiast zwiększać rentowność, chcemy wydłużyć czas, przez jaki możemy grać na PlayStation 5. Jeśli możesz zagrać gdziekolwiek, to myślę, że niektórzy ludzie spędzą zdecydowanie więcej czasu na graniu w gry – stwierdził Nishino.

GramTV przedstawia:

Podejście Sony nie jest wcale pozbawione sensu. Większa ilość czasu spędzanego na rozgrywce może bowiem zwiększyć zyski ze sprzedaży gier. PlayStation Portal nie może jednak narzekać na brak zainteresowania ze strony graczy. Jeszcze przed premierą wspomniany sprzęt cieszył się bardzo dużą popularnością w Japonii, gdzie wyprzedano wszystkie preordery.

Na koniec przypomnijmy, że PlayStation Portal zadebiutuje w naszym kraju już 1 grudnia 2023 roku. Gracze z Polski, którzy są zainteresowani wspomnianym sprzętem, muszą natomiast przygotować na wydatek rzędu 999 złotych.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
16/11/2023 13:00

Ja to widzę. Dziewczyna chce pograć w coś na Nintendo a ja biorę "portal" i sobie gram w Nier na łóżku. Wszyscy zadowoleni.