PS5 Pro jest niepotrzebne? Wielu deweloperów nie wykorzystuje w pełni mocy PS5

Mikołaj Ciesielski
2024/03/26 10:35
1
0

Według niektórych twórców gier mocniejsza wersja konsoli Sony nie jest wcale potrzebna.

Tydzień temu w sieci pojawiła się specyfikacja PlayStation 5 Pro. Jak można się było spodziewać, nie spodobało się to firmie Sony, która rzekomo wszczęła wewnętrzne śledztwo w sprawie przecieku. Tymczasem okazuje się, że według części deweloperów mocniejsza wersja PlayStation 5 nie jest wcale potrzebna.

PS5 Pro jest niepotrzebne? Wielu deweloperów nie wykorzystuje w pełni mocy PS5

Część deweloperów uważa, że PlayStation 5 Pro jest niepotrzebne

Christopher Dring z redakcji GamesIndustry w trakcie Game Developers Conference 2024 (GDC 2024) miał okazję porozmawiać z kilkoma twórcami gier (dzięki Push Square). Mieli oni podzielić się oni ze wspomnianym dziennikarzem swoimi spostrzeżeniami temat PlayStation 5 Pro. Według niektórych deweloperów – jak się okazuje – wspomniany sprzęt jest niepotrzebny.

Deweloperzy tak naprawdę nie czują, że potrzebują [PS5 Pro – dop. red.], a przynajmniej ci, z którymi rozmawiałem. Wielu uważa, że tak naprawdę nie wykorzystuje w pełni PS5 – mówi Dring.

GramTV przedstawia:

Szef serwisu GamesIndustry miał również usłyszeć od kilku firm, że PlayStation 5 Pro w żaden sposób nie rozwinie rynku i nie będzie miało na niego wpływu. Dring dodaje, że obecna generacja „nawet się nie zaczęła”, dlatego tak naprawdę nie potrzebuje aktualizacji w postaci PS5 Pro.

Na koniec warto przypomnieć, że PlayStation 5 Pro wciąż nie doczekało się oficjalnej zapowiedzi. Według nieoficjalnych informacji nowa konsola Sony ma zadebiutować na rynku jesienią 2024 roku. Na potwierdzenie wszelkich spekulacji i doniesień na temat wspomnianego sprzętu trzeba jednak jeszcze nieco poczekać.

Komentarze
1
alphy
Gramowicz
26/03/2024 17:22

Skoro moc PS5 jest takia niewykorzystana, to gdzie są te obiecane tytuły w 4k/60? Już nie wspominam o RT. Może najpierw niech faktycznie zoptymalizują i pokażą coś więcej niż 1440p/30 medium lub low settings, ewentualnie podkręcane FSRem, a dopiero później będzie czas na tego typu teksty.