Doktor Strange w multiwersum obłędu z pierwszymi opiniami. To najstraszniejszy film Marvela

Radosław Krajewski
2022/05/03 14:00
0
0

W sieci pojawiły się pierwsze opinie o najnowszym filmie z MCU.

Oficjalna światowa premiera Doktor Strange w multiwersum obłędu już za nami, więc czas na pierwsze opinie o filmie. Recenzenci obecni podczas wydarzenia są zgodni, że widzowie powinni jak najmniej wiedzieć o najnowszym filmie Marvela. Będzie jednak o to bardzo trudny, ponieważ w sieci nie brakuje już ogromnych spoilerów. Produkcja chwalona jest przede wszystkim za wykorzystanie gatunku horroru. Reżyser Sam Raimi nie kłamał zapewniając, że będzie to pełnoprawne kino grozy. Tym samym druga część Doktora Strange’a jest najstraszniejszym filmem z całego uniwersum.

Doktor Strange w multiwersum obłędu z pierwszymi opiniami. To najstraszniejszy film Marvela

Reżyser Martwego zła wykorzystał całe swoje doświadczenie, aby zrealizować film, który rzeczywiście straszy. Nie brakuje więc jump scare’ów, a nawet elementów body horroru, czy też nieco bardziej kampowego stylu. Recenzenci są zgodni, że jest to powiew świeżości dla całego MCU, tym bardziej że w filmie nie dominuje humor. Reżyser wolał skupić się na wykorzystaniu mroku i budowaniu odpowiedniego klimatu, niż dostarczyć widzom kolejne zabawne sceny.

Dużo ciepłych słów pada pod adresem aspektów wizualnych filmu. Już na materiałach promocyjnych można było zauważyć odejście od standardowego stylu produkcji Marvela, na rzecz oryginalnego, odważnego, a nawet szalonego podejścia do stylistyki całego filmu. Potwierdzają to krytycy, którzy są zachwyceni tym, jak druga część Doktora Strange’a prezentuje się na ekranie. Nie brakuje momentów, które na długo zapadną w pamięci widzów, jak również takich, które ich zszokują.

GramTV przedstawia:

Chwalona jest również obsada na czele z Elizabeth Olsen, która stworzyła jeszcze lepszą kreację Scarlet Witch niż w serialu WandaVision. Niektórzy nawet pokusili się o stwierdzenie, że jest to rola warta nagród. Aktorce nie ustępuje Benedict Cumberbatch, który również stworzył najlepszą wersję Doktora Strange’a w całej historii MCU. Natomiast wcielająca się w Amerikę Chavez aktorka Xochitl Gomez kradnie każdą scenę i bez wątpienia stanie się nową ulubienicą fanów.

W negatywnych opiniach możemy przeczytać, że Doktor Strange w multiwersum obłędu ma trochę za szybkie tempo, przez co nie wszystkie wątki i postacie wybrzmiewają jak należy. Jednym z problemem filmu ma być zbyt duża liczba bohaterów, przez co tworzy się narracyjny, choć samoświadomy chaos. Recenzenci krytykują również wątek Wandy Maximoff, który nie jest najlepiej poprowadzony, jak również niedostatecznie zarysowany styl Sama Raimiego, który w pewnym momencie musi ustąpić standardom wypracowanym przez Marvela. Niektórym osobom nie spodobał się również scenariusz, który pozbawia historię całej warstwy emocjonalnej.

Za Doktor Strange w multiwersum obłędu odpowiada Sam Raimi, reżyser pierwszej filmowej trylogii o Spider-Manie. W obsadzie znaleźli się: Benedict Cumberbatch, Benedict Wong, Rachel McAdams, Elizabeth Olsen, Chiwetel Ejiofor, Xochitl Gomez oraz Bruce Campbell. Film zadebiutuje w kinach 6 maja 2022 roku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!