Pharaoh: A New Era już dostępne! Nowa wersja kultowego Faraona zbiera dobre recenzje

Jakub Smolak
2023/02/15 21:10

Planujecie zagrać?

Mamy świetne wieści dla miłośników klasyki – Pharaoh: A New Era zadebiutowało na rynku. Nowa wersja kultowego Faraona radzi sobie całkiem dobrze. Zachęcamy do zapoznania się z premierowym trailerem. Wideo znajdziecie poniżej.

Pharaoh: A New Era już dostępne! Nowa wersja kultowego Faraona zbiera dobre recenzje

Pharaoh: A New Era to udany remake

Na ten moment gra zebrała na Steam ponad 136 recenzji, a zdecydowana większość z nich, bo aż 83%, to pozytywne opinie. Wygląda na to, że twórcom Triskell Interactive udało się poprawnie odwzorować tę ukochaną przez wielu graczy strategię.

Przypomnijmy, że Pharaoh: A New Era to gruntownie odświeżona wersja klasycznej gry strategicznej, która pojawiła się na rynku w 1999 roku. Produkcja autorstwa Triskell Interactive przenosi nas do starożytnego Egiptu i to właśnie na tamtych terenach postaramy się stworzyć jak najlepiej prosperujące państwo. Jedynym z wyzwań przygotowanych przez twórców będzie szansa zmierzenia się z kampanią fabularną.

Poza zupełnie nową oprawą wizualną Pharaoh: A New Era zawiera także przeprojektowany interfejs użytkownika oraz udoskonalone sterowanie. Nadal jednak otrzymujemy produkcję w rzucie izometrycznym, co powinno zadowolić fanów pierwowzoru udostępnionego pod koniec lat 90. ubiegłego stulecia.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
Fun_g_1_2_3
Gramowicz
16/02/2023 18:08

Zakupiłem, zwróciłem, zwyciężyłem!

Po ograniu 3 misji byłem tak zachwycony, że zrobiłem zwrot gotówki. Już pomijając kwestie graficzne na które już dość ponarzekałem w innym temacie to sama gra jest pełna irytujących rzeczy czy błędów. Z tego co zauważyłem to z pominięciem pozytywnych komentarzy w stylu "świetnie, że jest!" to opinie o grze nie są tak kolorowe.

- brak minimapy - w początkowych misjach może to nie jest problem, ale dalej na największych mapach jesteśmy w stanie zagospodarować 2/3 przestrzeni;

- tragiczny interfejs - w oryginale mieliśmy piękne hieroglify, z których rozwijała się lista budynków. Teraz mamy ikonki, jeszcze więcej ikonek i zgadywankę co one oznaczają. Z filtrami dokładnie to samo, a dodatkowo ciężko nimi się posługiwać;

- menu doradców - w oryginale było bardziej klimatyczne i bardziej czytelne. Część rzeczy poprawili, a część kompletnie skopali;

- wojsko - osobiście nie sprawdziłem, ale poczytałem w opiniach, że znacznie wszystko uprościli. W oryginale walki toczyły się na terenie miasta, a teraz niby zastąpili ekranem walki.

- wymogi statystyczne, a nie faktyczne - to coś co zauważyłem już w 3 misji. Jedna scena obejmuje 400 mieszkańców. Co z tego, że dzielnica liczy sobie 2000 mieszkańców i 2 sceny (800 dla) zapewniają rozrywkę na maksymalnym poziomie dla wszystkich. W oryginale to wystarczyło do podniesienia poziomu osiedla, ale nie w New Era. Tu trzeba postawić 5 scen, aby cyferki się zgadzały i dopiero wtedy wszystkie budynki awansują. Powodzenia w dalszych misjach gdzie trzeba budować szkoły i importować papirus.

piro3211
Gość
16/02/2023 00:32
wolff01 napisał:

Aha, widzę że poszli w mocno kreskówkową szatę graficzną... nie wiem czy mi się to podoba.

Lipa. Te ikonki mega mało czytelne, cały interface do bani w porównaniu do starej wersji gry,,,

wolff01
Gramowicz
15/02/2023 21:41

Aha, widzę że poszli w mocno kreskówkową szatę graficzną... nie wiem czy mi się to podoba.