Perfect Dark z pierwszymi szczegółami. Nowa historia, Joanna Dark i Kair oczami twórców

Patrycja Pietrowska
2024/06/10 14:40
0
0

Zespoły The Initiative i Crystal Dynamics otrzymały błogosławieństwo od oryginalnych twórców Perfect Dark.

W trakcie tegorocznego Xbox Games Showcase gracze mogli okazję przyjrzeć się prezentacji rozgrywki z Perfect Dark. Choć nie poznaliśmy daty premiery produkcji, twórcy postanowili podzielić się pierwszymi szczegółami. Dowiedzieliśmy się między innymi nieco więcej informacji na temat Joanny Dark, jej misji oraz miejsca, do którego zabierze nas gra.

Perfect Dark
Perfect Dark

Perfect Dark w szczegółach. Twórcy dzielą się nowymi informacjami

Na oficjalnej stronie Xbox Wire ukazał się świeży wpis związany z nowym Perfect Dark. Deweloperzy odpowiedzialni za reboot serii postanowili udzielić odpowiedzi na kilka istotnych pytań, rozpoczynając od wyjaśnienia, czym właściwie jest produkcja. Jak przekazano, Perfect Dark stanowi pierwszoosobowy thriller z tajnymi agentami w roli głównej, który rozgrywa się w świecie nieodległej przyszłości. Gra ma zaoferować „świeże spojrzenie na doświadczenie tajnego agenta” i być „świetną okazją do wskoczenia w świat”.

Team Perfect Dark nie chce, by gra przypominała jakikolwiek gatunek – zawiera elementy strzelanek pierwszoosobowych, wciągających symulacji i skradanek – ale łączy je w spójną całość. Celem jest zaoferowanie prawdziwego doświadczenia tajnego agenta, a kluczem do tego jest umożliwienie graczom korzystania z różnych narzędzi i umiejętności w sposób, w jaki chcą. – czytamy we wpisie na blogu Xbox Wire.

GramTV przedstawia:

Jeśli zaś chodzi o Joannę Dark, w reebocie postać jest agentką dataDyne, której historia łączy się z wydarzeniami na świecie w głęboki i osobisty sposób. Bohaterka nie będzie idealna (choć taka stara się być) i ma popełniać różne błędy. Podczas misji w Kairze, gdzie ma znaleźć i zatrzymać Daniela Carringtona, protagonistka wyposażona będzie w ciekawe gadżety, które pozwolą oszukać systemy bezpieczeństwa lub posłużą do wprowadzania innych w błąd. Dodatkowo weźmiemy udział zarówno w walkach wręcz, jak i strzelaninach. Nie zabraknie też elementów skradankowych.

Na świat gry wpływa tak zwana „Kaskada”, której efektem jest seria katastrof ekologicznych. Hiperkorporacja Core Mantis wprowadza natomiast rozwiązania mające na celu przywrócenie równowagi w naturze, tworząc w odizolowanym Kairze centrum innowacji technologicznej. W jej ślady podążają również firmy, które mogą mieć mniej lub bardziej altruistyczne motywy.

To właśnie do Kairu wkracza Joanna. Sceneria została wybrana w taki sposób, aby zaoferować kontrapunkt dla innych historii o tajnych agentach i mediów w ogóle – starożytny i współczesny Egipt był widziany przez wielu, ale bliskie przyszłości spojrzenie na ten kraj jest naprawdę czymś nowym. Sam Kair pozwala zachować równowagę głęboko starego i zaskakująco nowego, co pasuje do spekulacyjnej fikcji w sercu Perfect Dark.

Data premiery rebootu serii Perfect Dark pozostaje na ten moment tajemnicą. Gra powstaje natomiast z myślą o komputerach osobistych i konsolach Xbox Series X/S.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!