P.T. uruchomione na niezmodyfikowanym PlayStation 5. Jak to możliwe?

Radosław Krajewski
2022/10/17 15:35

Jednemu z graczy udało się włączyć demo Silent Hilla od Hideo Kojimy na podstawowym PlayStation 5. Uruchomienie gry nie jest jednak takie proste.

W najbliższą środę Konami oficjalnie zaprezentuje plany na rozwój serii Silent Hill, której to gwiazdą nowej gry ma być Elijah Wood. Fani marki nareszcie otrzymają nową grę, na którą czekali długie lata. Mimo to wielu graczy wciąż nie może przeboleć, że japoński wydawca zrezygnował ze współpracy z Hideo Kojimą nad jego własną odsłoną serii. Wydana interaktywna zapowiedź gry zatytułowana P.T. pojawiła się wyłącznie na PlayStation 4 i po skasowaniu projektu przez Konami, z PSN zniknęło również demo. Niektóre osoby wciąż posiadają kopie gry i próbują uruchomić je na PlayStation 5. Znanemu modderowi właśnie udała się ta sztuka i P.T. zostało uruchomione na najnowszej konsoli Sony.

P.T. uruchomione na niezmodyfikowanym PlayStation 5. Jak to możliwe?

P.T. uruchomione na PlayStation 5

Lance McDonald pochwalił się, że znalazł sposób na uruchomienie P.T. na niezmodyfikowanym PS5. Na początku października informowaliśmy, że hakerowi udało się złamać zabezpieczenia konsoli, ale przez wiele ograniczeń, żadna z gier nie mogła zostać uruchomiona. Modder nie ustał jednak w wysiłkach i w końcu odkrył, jak zmusić PlayStation 5 nie tylko do instalacji dema, ale również do jego uruchomienia. Działającą grę zaprezentował na poniższym filmie.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Konami do tej pory twierdziło, że P.T. nie jest kompatybilne z PS5, ale McDonald udowodnił, że tytuł jest grywalny również na tej platformie. Jednak zagranie w demo nie będzie możliwe przez zdecydowaną większość graczy. Aby cieszyć się demem należy posiadać drugie, zmodyfikowane PlayStation 5, następnie posiadać pliki z grą i zainstalować je na PS5 ze złamanymi zabezpieczeniami. Następnym krokiem jest skopiowanie plików na USB lub zewnętrzny dysk i zainstalować grę na niezmodyfikowanej konsoli.

Możemy być więc pewni, że już wkrótce w serwisach aukcyjnych pojawi się wiele ofert sprzedających USB i dyski z plikami P.T. Ich cena z pewnością będzie zaporowa, dlatego wielu graczy będzie musiało liczyć, że McDonald znajdzie inny sposób, aby odpalić grę na PS5 bez ponoszenia zbyt dużych kosztów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!