Oto kolejny film mistrza Hayao Miyazakiego. Chłopiec i czapla na premierowym zwiastunie

Krzysztof Żołyński
2023/12/02 17:00
0
0

Premiera wyczekiwana przez fanów talentu Hayao Miyazakiego już coraz bliżej. Chłopiec i czapla zadebiutuje 8 grudnia w USA, a potem ruszy w świat.

W sieci pojawił się premierowy zwiastun Chłopca i czapli, poprzedzający wejście filmu animowanego do kin w USA. Jest to produkcja kultowego reżysera Hayao Miyazakiego. To jego dwunasty film fabularny i najnowszy od czasu Zrywa się wiatr z 2013 roku. Animacja miała być pożegnaniem reżysera z fanami, ale mimo, że przekroczył on 80-tkę nie zamierza przechodzić na emeryturę i już pracuje nad kolejnym filmem.

Oto kolejny film mistrza Hayao Miyazakiego. Chłopiec i czapla na premierowym zwiastunie

Premierowy zwiastun najnowszego filmu Hayao Miyazakiego – Chłopiec i czapla

Chłopiec i czapla został entuzjastycznie przyjęty przez widownię na kilku festiwalach, na których był wyświetlany przed kinową premierą. Mogli go oglądać również polscy widzowie, gdyż jedna projekcja odbyła się w trakcie wrocławskiego festiwalu Nowe Horyznty.

Podczas II wojny światowej młody Mahito Maki przeżywa rozdzierającą serce tragedię rodzinną i musi natychmiast przenieść się na wieś, gdzie jego ojciec pracuje dla rodziny produkującej samoloty dla japońskiej armii, tak jak zrobił to ojciec Miyazakiego. Odizolowany zaczyna eksplorować tajemnicze krajobrazy i spotyka czaplę siwą, która uparcie przebywa w jej obecności. Chłopiec trafia na opuszczoną wieżę. Zaciekawiony, wchodzi. Od tego momentu rozwija się cudowna i niezwykła przyjaźń pomiędzy ptakiem i chłopcem.

GramTV przedstawia:

W anglojęzycznej wersji dubowej występują: Christian Bale, Dave Bautista, Gemma Chan, Willem Dafoe, Mark Hamill, Robert Pattinson i Florence Pugh.

Amerykańska premiera została zaplanowana na 8 grudnia i w tej chwili nie ma dat wejścia do kin w Europie.

Zwiastun premierowy filmu animowanego Chłopiec i czapla

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!