Tym filmem Hayao Miyazaki miał się pożegnać z fanami. Chłopiec i czapla na oficjalnym angielskim zwiastunie

Krzysztof Żołyński
2023/11/05 13:10
1
0

Chłopiec i czapla miał być pożegnalnym filmem Hayao Miyazaki, ale fani jego twórczości po cichu liczyli, że kolejny raz zmieni decyzję. W sieci pojawił się kolejny zwiastun Chłopca i czapli.

Chłopiec i czapla stał się wielkim przebojem w Japonii i zarobił ogromne pieniądze. Jeszcze przed jego premierą Hayao Miyazaki zapowiadał, że to koniec jego kariery i żegna się z fanami. Ponieważ takie zapowiedzi pojawiały się kilka razy wcześniej, a więc wszyscy liczyli, że legendarny twórca, mimo podeszłego wieku, kolejny raz zmieni zdanie. Tak też się stało i już wiadomo, że to jeszcze nie koniec.

Tym filmem Hayao Miyazaki miał się pożegnać z fanami. Chłopiec i czapla na oficjalnym angielskim zwiastunie

Wracając jednak do Chłopca i czapli. Film zarobił dla swoich twórców 13 mln dolarów w weekend otwarcia. Jest to niebywałe osiągnięcie, gdyż studio Ghibli, którego współzałożycielem jest Miyazaki, jeszcze nigdy nie odnotowało takich wpływów. Zapowiedziano także, że animowane arcydzieło pojawi się w kinach na całym świecie. Był też wyświetlany przedpremierowo na kilku festiwalach, między innymi we Wrocławiu.

Chłopiec i czapla – piękny film od Hayao Miyazakiego

Fabuła filmu koncentruje się na nastolatku, który wraz z rodziną przeprowadza się w nowe miejsce. Szybko okazuje się, że chłopiec nie bardzo potrafi odnaleźć się w nowym miejscu. Ucieka więc w samotne wędrówki po okolicy. To właśnie w trakcie jednej z nich odkrywa opustoszałą wieżę, dzięki której nawiązuje kontakt z niesamowitą, mówiącą czaplą. Wyrusza do świata dzielonego przez żywych i umarłych, w którym śmierć nie jest końcem, a początkiem nowego. Mówi się, że jest to na wpół autobiograficzna fantazja o życiu, śmierci i stworzeniu, stworzona przez Miyazakiego w hołdzie przyjaźni. Chłopiec i czapla to niezwykle piękny film, pełen głębi i niuansów fabularnych i graficznych.

GramTV przedstawia:

Tym razem mamy okazje zobaczyć nowy zwiastun, przygotowany z myślą o premierze filmu w USA, dzięki któremu poznajemy angielskojęzyczną obsadę głosową. W animacji usłyszymy między innymi: Christiana Bale'a, Dave'a Bautistę, Gemmę Chan, Willema Dafoe, Marka Hamilla, Roberta Pattinsona i Florence Pugh.

Premiera filmu Chłopiec i czapla w USA odbędzie się 8 grudnia.

Zwiastun i plakat filmu animowanego Chłopiec i czapla

Komentarze
1
Niakadan
Gramowicz
05/11/2023 14:05

Anime nie da się słuchać po angielsku jest taki bez ucziciowy sztuczny