Sony wydaje oświadczenie ws. braku zgody na przejęcie Activision Blizzard

Maria Wawrzyniak
2022/09/15 23:50
22
0

Japońska korporacja nie zamierza ukrywać, że nie podoba jej się wizja, w której Microsoft przejmuje Activision Blizzard.

Dzisiaj informowaliśmy Was już o tym, że CMA, czyli brytyjski urząd ochrony konkurencji postanowił rozpocząć bardziej szczegółowe śledztwo w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Nie musieliśmy długo czekać na oficjalne oświadczenie Sony.

Sony chwali działania Wielkiej Brytanii

Japońska korporacja nie zamierza ukrywać, że chce zablokować transakcję; rzecznik firmy przekazał redakcji serwisu GamesIndustry.biz, że producent konsol PlayStation chwali działania CMA. Korporacja chce zagwarantować najwyższą jakość gier swoim klientom i jej zdaniem wykupienie Activision Blizzard przez Microsoft może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje dla całej branży gier.
Dając Microsoftowi kontrolę nad grami Activision – takimi jak Call of Duty – ta transakcja miałaby poważne negatywne konsekwencje dla graczy oraz przyszłości branży gier. Chcemy zagwarantować graczom PlayStation możliwość korzystania z najwyższej jakości gier i doceniamy fakt, że CMA skupia się na ochronie społeczności gamingowej.

GramTV przedstawia:

Komentarze
22
dariuszp
Gramowicz
16/09/2022 15:10
Silverburg napisał:

Dobra, punkt dla Ciebie. Chodzi mi o generalną tendencję dotyczącą konsolidacji. Finalnie, jak za duży % rynku będzie w rękach jednej firmy, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby podbić ceny (vide podany przeze mnie przykład Adobe). Rzecz jasna myślę, że do zakupienia Acti-Blizza i tak dojdzie, co najwyżej z pewnym opóźnieniem.

Xeoo napisał:

Szczerze to ja mam wątpliwości czy gracze stracą na wchłonięciu akurat tej firmy. Nie nazwałbym ich "zdrową" konkurencją.

Bardzo dobrym przykładem jest Amazon.

Amazon zdominował sprzedaż towarów online. I stworzył istne piekło.

Posiadanie własnego sklepu mija się z celem bo ludzie pójdą do amazona bo amazon jest zbyt duży.

Możesz swój sklep umieścić na amazonie ale np Amazon potrafi dosłownie ukraść design Twoich produktów. Robią tzw Amazon Basic gdzie biorą popularny produkt jakiejś firmy, robią tanią kopię i sprzedają pod swoją marką. I jeszcze jak szukasz produkt tamtej firmy to sugerują swój. Niszcząc daną firmę.

Jeżeli jakaś z firm które pójdą do Amazonu poda ich za to do sądu to Amazon ich wywali i znowu - zniszczą firmę.

Tak samo jeżeli firma nic nie robi ale stanie się konkurencją dla Amazona to znowu - amazon ich wywali i zniszczy.

Ale znowu jak chcesz mieć sensowną sprzedaż to musisz iść przez Amazon bo tam idą ludzie.

Także konsolidacja jest zawsze zła.

Poza tym gdyby jeszcze Microsoft to była jakaś niewiadoma. Np Valve ma dominację na rynku sprzedaży cyfrowej ale jak na razie są fair jeżeli chodzi o graczy.

Ale jeżeli chodzi o Microsoft to my WIEMY że oni sięgną po monopolistyczne, antykonsumenckie praktyki od razu kiedy stwierdzą że im to ujdzie na sucho. Bo juz próbowali to robić wielokrotnie.

Kafar
Gramowicz
16/09/2022 12:57
dariuszp napisał:

Sam nie gram w Call of Duty. Rozmawiamy o czymś innym. Biorąc pod uwagę że musiałeś napisać że Cie to nie obchodzi - muszę powiedzieć że obchodzi Cie to na tyle że aż napisałeś jak bardzo Cie to nie obchodzi :-)

Kafar napisał:

Na szczęście jako już gracz PCtowy, zwisa mi ta wojenka Microsoft vs Sony. Co ważniejsze, zwisa mi totalnie marka jaką jest Call of Duty :D

No tak, pod tym względem śmiania się z pieniaczy oraz robienia w gacie przez Sony to tak. Mam poczucie humoru i lubię się śmiać :) więc tu masz rację :) Oby więcej takich akcji ;)

Silverburg
Gramowicz
16/09/2022 12:24
Xeoo napisał:

Szczerze to ja mam wątpliwości czy gracze stracą na wchłonięciu akurat tej firmy. Nie nazwałbym ich "zdrową" konkurencją.

Dobra, punkt dla Ciebie. Chodzi mi o generalną tendencję dotyczącą konsolidacji. Finalnie, jak za duży % rynku będzie w rękach jednej firmy, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby podbić ceny (vide podany przeze mnie przykład Adobe). Rzecz jasna myślę, że do zakupienia Acti-Blizza i tak dojdzie, co najwyżej z pewnym opóźnieniem.

Gotenssjgoddark
Gramowicz
16/09/2022 12:09

Sony zamiast wtrącać sie w przejęcie Activision Blizarrd ,przez Microsoft NIECH ZAJMIE SIE SWOIMI SPRAWAMI ich niezadowolenie jest nic nie znaczące . 

Xeoo
Gramowicz
16/09/2022 11:55
Silverburg napisał:

Chyba nie ma się co dziwić, że Sony nie jest zadowolone. Gry to biznes i jak MS uzna, że więcej zarobi poprzez odcięcie graczy PS od COD'a, to odłączy ich bez mrugnięcie okiem. Tu nie będzie miejsca na skrupuły. Finalnie i tak gracze na tym stracą (przede wszystkim finansowo). Na jakość i ceny (nie tylko gier) nic lepiej nie robi, jak zdrowa i prężna konkurencja, a ta się będzie mieć coraz słabiej, jak dwóch głównych graczy rynku będzie wykupywać mniejsze studia.

Nota bene ciekawi mnie, dlaczego o przylączenie Acti-Blizza jest takie larum (nie twierdzę, że niesłuszne), a o kolejnych "zakupach" Adobe mało kto wspomni. Wczoraj Adobe wykupił Figmę. czyli najlepszy na rynku program do projektowania interfejsu, za 20 mln $. Bez dwóch zdań oznacza to koniec obecnego modelu biznesowego i przejście na system abonamentowy.

Szczerze to ja mam wątpliwości czy gracze stracą na wchłonięciu akurat tej firmy. Nie nazwałbym ich "zdrową" konkurencją.

Silverburg
Gramowicz
16/09/2022 11:11

Chyba nie ma się co dziwić, że Sony nie jest zadowolone. Gry to biznes i jak MS uzna, że więcej zarobi poprzez odcięcie graczy PS od COD'a, to odłączy ich bez mrugnięcie okiem. Tu nie będzie miejsca na skrupuły. Finalnie i tak gracze na tym stracą (przede wszystkim finansowo). Na jakość i ceny (nie tylko gier) nic lepiej nie robi, jak zdrowa i prężna konkurencja, a ta się będzie mieć coraz słabiej, jak dwóch głównych graczy rynku będzie wykupywać mniejsze studia.

Nota bene ciekawi mnie, dlaczego o przylączenie Acti-Blizza jest takie larum (nie twierdzę, że niesłuszne), a o kolejnych "zakupach" Adobe mało kto wspomni. Wczoraj Adobe wykupił Figmę. czyli najlepszy na rynku program do projektowania interfejsu, za 20 mln $. Bez dwóch zdań oznacza to koniec obecnego modelu biznesowego i przejście na system abonamentowy.

dariuszp
Gramowicz
16/09/2022 10:33
Newbski napisał:

Możesz uruchomić spiderman miles morales i w menu głównym jest opcja żeby zrobić upgrade do wersji ultimate za 80zł. Jak to zrobisz dostajesz Spider-man remastered w bibliotece.

Dzięki. Dobrze wiedzieć. Ale fakt że musisz pobrać i odpalić grę by dokonać zakup innej gry w wersji PS5 to jest jakiś totalny idiotyzm.

Newbski
Gramowicz
16/09/2022 10:28
dariuszp napisał:

Gdzie ja powiedziałem że są święci?

70$ za grę wchodzi powoli wszędzie. Zresztą gry zawsze kosztowały więcej jak 60$ bo żeby mieć pełną grę musiałeś mieć jakiegoś głupiego season passa, DLC albo inne bzdury. Fakt jest faktem że Sony zawsze trzymało się od tego z daleka. Brak mikropłatności. Brak badziewnych DLC. Jak już wydawali to pełnoprawne dodatki. Wię 70$ za grę bez bullshitu to nie jest wygórowana cena kiedy inna opcja to np taki Assassin Creed który nadal kosztuje 60$ ale do tego ma cały sklep z mikropłatnościami. I sprzedają XP boosty w grze dla jednego gracza.

Sony też nie zabrało Destiny. To Bungie zdecydowało się na zrezygnowanie ze współpracy z Microsoftem i poszli do Activision które wszyscy wiedzą jest jeszcze gorsze. I to Bungie zrezygnowało z współpracy z Activision. Też mówili że Activision było tak złe że myśleli o powrocie pod skrzydła Microsoftu. Tyle że zamiast tego poszli do Sony. Więc to nie była sytuacja kiedy to Sony poszło i zabrało Bungie od Microsoftu. To Microsoft tak traktował Bungie że Ci przeskoczyli i jak mówiłem - najpierw do Activision.

Co do sklepu Sony to się zgadzam. Sam nie mogę zagrać w Spiderman w wersji pod PS5 bo sprzedawali go tylko z grą Miles Morales jako bundle. A że kupiłem normalne Miles Morales bo miałem oryginalnego Spidermana to teraz jestem w sytuacji gdzie wersja PS5 nie pokazuje się w sklepie. Nie ma też upgradu. A jakbym chciał się poddać i kupić bundle to... nie moge bo mam podstawowe Miles Morales.

Xeoo napisał:

No tak a w tej generacji "święte" Sony poczuło że ma przewage i stwierdziło Platny upgrade do nowej wersji!, brak możliwości upgrejdu gier z ps plusa (przed tym pseudo game passem), 70$ za gre!

Prawda jest taka że Sony zabrało np Destiny które było swojego czasu eksem microsoftu.  Chce też dodać że microsoft też niczego im nie zabrał. Dopiero przyszłe gry będą ewentualnie eksami a te wyprodukuje już sam.

PS5 jest moją pierwsza konsolą i pewnie ostatnią jeśli Sony będzie wydawać gry na pc. Jest to jeden z najgorszych i najmniej przyjaznych ekosystemów do jakiego można trafić. Okropny sklep , drogie  gry, cwaniackie oferty typu sprzedawanie Horizona w wersji na ps5 drożej niż na ps4 pomimo darmowej aktualizacji do nowej wersji.

Możesz uruchomić spiderman miles morales i w menu głównym jest opcja żeby zrobić upgrade do wersji ultimate za 80zł. Jak to zrobisz dostajesz Spider-man remastered w bibliotece.

wolff01
Gramowicz
16/09/2022 10:27

A ja tam gram na Switchu. Duzo exclusivów a ceny cały czas te same wiec nie trzeba śledzić promek :P (no tam najwyżej z 10 zł zejdą).

Amelio_rate
Gramowicz
16/09/2022 10:08
Xeoo napisał:

"70$ za grę wchodzi powoli wszędzie. Zresztą gry zawsze kosztowały więcej jak 60$ bo żeby mieć pełną grę musiałeś mieć jakiegoś głupiego season passa, DLC albo inne bzdury"

Patrz Gran Turismo  :)

Ja przypomnę też o wydaniu The Last of Us po raz trzeci i tym razem za szlachetne 70$. Jasne, trochę visuale poprawili, no ale błagam. + dorzućmy do tego jeszcze te małe pstryczki w nos w postaci eksluzywnych misji/questów/postaci tylko dla PS. Nie wspominając o tych wszystkich płatnych przejściach na PS5 jak już masz wersję na PS4. No sorry, ale jakoś nie umiem nad nimi płakać. Jeśli chodzi o bycie anti-consumer to oni są zaraz za Nintendo na podium. 

Xeoo
Gramowicz
16/09/2022 09:56

"70$ za grę wchodzi powoli wszędzie. Zresztą gry zawsze kosztowały więcej jak 60$ bo żeby mieć pełną grę musiałeś mieć jakiegoś głupiego season passa, DLC albo inne bzdury"

Patrz Gran Turismo  :)

Yarod
Gramowicz
16/09/2022 09:51

Mheh, jak bardzo bawi mnie ten marketingowy bełkot o "grach najwyższej jakości" w kontekście protestu, że konkurencja wykupuje dużego developera. Tłumacząc z gównianego na polski: "Protestujemy przeciwko tej transakcji albowiem wzmacnia to naszego konkurenta przez to że będzie miał lepszą ofertę i trudniej będzie nam robić hajs wg naszej ostatniej polityki zedrzeć ile się da na tych co kupili nasze konsole np na płatnych update'ach"

Nie żebym aż takim by fanem M$, ale ten protest jest śmieszny a argumentacja jeszcze bardziej.

dariuszp
Gramowicz
16/09/2022 09:42
Xeoo napisał:

No tak a w tej generacji "święte" Sony poczuło że ma przewage i stwierdziło Platny upgrade do nowej wersji!, brak możliwości upgrejdu gier z ps plusa (przed tym pseudo game passem), 70$ za gre!

Prawda jest taka że Sony zabrało np Destiny które było swojego czasu eksem microsoftu.  Chce też dodać że microsoft też niczego im nie zabrał. Dopiero przyszłe gry będą ewentualnie eksami a te wyprodukuje już sam.

PS5 jest moją pierwsza konsolą i pewnie ostatnią jeśli Sony będzie wydawać gry na pc. Jest to jeden z najgorszych i najmniej przyjaznych ekosystemów do jakiego można trafić. Okropny sklep , drogie  gry, cwaniackie oferty typu sprzedawanie Horizona w wersji na ps5 drożej niż na ps4 pomimo darmowej aktualizacji do nowej wersji.

Gdzie ja powiedziałem że są święci?

70$ za grę wchodzi powoli wszędzie. Zresztą gry zawsze kosztowały więcej jak 60$ bo żeby mieć pełną grę musiałeś mieć jakiegoś głupiego season passa, DLC albo inne bzdury. Fakt jest faktem że Sony zawsze trzymało się od tego z daleka. Brak mikropłatności. Brak badziewnych DLC. Jak już wydawali to pełnoprawne dodatki. Wię 70$ za grę bez bullshitu to nie jest wygórowana cena kiedy inna opcja to np taki Assassin Creed który nadal kosztuje 60$ ale do tego ma cały sklep z mikropłatnościami. I sprzedają XP boosty w grze dla jednego gracza.

Sony też nie zabrało Destiny. To Bungie zdecydowało się na zrezygnowanie ze współpracy z Microsoftem i poszli do Activision które wszyscy wiedzą jest jeszcze gorsze. I to Bungie zrezygnowało z współpracy z Activision. Też mówili że Activision było tak złe że myśleli o powrocie pod skrzydła Microsoftu. Tyle że zamiast tego poszli do Sony. Więc to nie była sytuacja kiedy to Sony poszło i zabrało Bungie od Microsoftu. To Microsoft tak traktował Bungie że Ci przeskoczyli i jak mówiłem - najpierw do Activision.

Co do sklepu Sony to się zgadzam. Sam nie mogę zagrać w Spiderman w wersji pod PS5 bo sprzedawali go tylko z grą Miles Morales jako bundle. A że kupiłem normalne Miles Morales bo miałem oryginalnego Spidermana to teraz jestem w sytuacji gdzie wersja PS5 nie pokazuje się w sklepie. Nie ma też upgradu. A jakbym chciał się poddać i kupić bundle to... nie moge bo mam podstawowe Miles Morales.

fenr1r
Gramowicz
16/09/2022 09:40
dariuszp napisał:

Czy Microsoft wyprodukował Call of Duty, Dooma, Elder Scrolls itp? Nie. Microsoft szukał jak tu zyskać przewagę nad Sony bo gry które produkują są mizerne więc kupuje znane marki co umożliwi im zabranie tych marek z platformy Sony.

Co ci zabrali misiu kolorowy? W Skyrim nie możesz grać na plej stajszyn, w Dooma, w CoD?

MS robi to samo co Sony, kupuje studia i robi exy, albo zleca wykonanie takich gier studiom, które normalnie wydałyby tytuł na wszystkich platformach. Różnica jest taka, że w oczach fanboja są to najlepsze gry i jest fajnie kiedy są od Sony (bo nie ma ich na MS). A jak MS robi exy to jest ból pupci i mentalnych wygibasy, żeby wykazać zło takich praktyk.

Xeoo
Gramowicz
16/09/2022 09:29
dariuszp napisał:

Jeszcze raz bo macie problem ze zrozumieniem argumentu.

Jakie znane gry Sony zabrało z platformy Microsoftu? Jakie znane serie kupili i powiedzieli że teraz możesz w to grać tylko na PlayStation? Nic.

To dlatego że te wszystkie świetne gry Sony o których mówicie zostały wyprodukowane przez Sony. Wzięli studio, dali im budżet i ci zrobili te gry dla Sony.

Malo tego, teraz wypuszczają te gry na Windowsa który przecież jest platformą Microsoftu.

Czy Microsoft wyprodukował Call of Duty, Dooma, Elder Scrolls itp? Nie. Microsoft szukał jak tu zyskać przewagę nad Sony bo gry które produkują są mizerne więc kupuje znane marki co umożliwi im zabranie tych marek z platformy Sony.

To  tak jakbym kupił lokalny sklep spożywczy co da mi opcje żeby np nie sprzedawać jedzenia ludziom z opozycji.

Więc jest ogromna różnica pomiędzy Sony który robi gry na własną platformę a Microsoftem który kupuje studia by je zabrać z cudzej platformy.

A co do tego co mówi Microsoft to... I'm nie można wierzyć. Microsoft zapłacił miliardy złotych kar za praktyki monopolowe. Oni są wręcz znani z prób niszczenia konkurencji często nieetycznymi lub nielegalnymi praktykami.

I przypomnę wam co się zadziało jakieś 8 lat temu jak Microsoft zyskał przewagę na rynku konsol. Zapowiedzieli że Xbox będzie zawsze online. Że będzie osobna opłata za DLC więc nawet jak Ci sprzedam płytę z grą Ultimate edition na rynku wtórnym to i tak musisz za DLC znowu zapłacić. W ogóle gry nie chodziły by między platformami i musiał byś spędzić 10 przykazań by komuś pożyczyć płytę. I wrzucili szpiega w konsole w postaci kinecta do skanowania waszego pokoju i podnieśli cene konsoli o 400zł.

I tylko dlatego że Sony ich załatwiło to się z tego wycofali. I znając Microsoft jak uzyskają przewagę to ich słowo nie będzie nic znaczyć.

Sanders-sama napisał:

Boli ich ze konkurencja chce miec cos dla siebie, a sami robia to samo. 

Poza tym MS zapowiedzial ze nie zrobi z CoDa exa dla siebie. Nie oplacaloby im sie to.

dariuszp napisał:

Czemu hipokryci. Ty nie widzisz różnicy pomiędzy Sony które produkuje i wydaje własny gry a Microsoftem który kupuje studia żeby pozbawić konkurencję gier których ta firma nigdy nie wyprodukowała?

No tak a w tej generacji "święte" Sony poczuło że ma przewage i stwierdziło Platny upgrade do nowej wersji!, brak możliwości upgrejdu gier z ps plusa (przed tym pseudo game passem), 70$ za gre!

Prawda jest taka że Sony zabrało np Destiny które było swojego czasu eksem microsoftu.  Chce też dodać że microsoft też niczego im nie zabrał. Dopiero przyszłe gry będą ewentualnie eksami a te wyprodukuje już sam.

PS5 jest moją pierwsza konsolą i pewnie ostatnią jeśli Sony będzie wydawać gry na pc. Jest to jeden z najgorszych i najmniej przyjaznych ekosystemów do jakiego można trafić. Okropny sklep , drogie  gry, cwaniackie oferty typu sprzedawanie Horizona w wersji na ps5 drożej niż na ps4 pomimo darmowej aktualizacji do nowej wersji.

dariuszp
Gramowicz
16/09/2022 09:27
Kafar napisał:

Na szczęście jako już gracz PCtowy, zwisa mi ta wojenka Microsoft vs Sony. Co ważniejsze, zwisa mi totalnie marka jaką jest Call of Duty :D

Sam nie gram w Call of Duty. Rozmawiamy o czymś innym. Biorąc pod uwagę że musiałeś napisać że Cie to nie obchodzi - muszę powiedzieć że obchodzi Cie to na tyle że aż napisałeś jak bardzo Cie to nie obchodzi :-)

Kafar
Gramowicz
16/09/2022 09:09

Na szczęście jako już gracz PCtowy, zwisa mi ta wojenka Microsoft vs Sony. Co ważniejsze, zwisa mi totalnie marka jaką jest Call of Duty :D

dariuszp
Gramowicz
16/09/2022 08:10
Sanders-sama napisał:

Boli ich ze konkurencja chce miec cos dla siebie, a sami robia to samo. 

Poza tym MS zapowiedzial ze nie zrobi z CoDa exa dla siebie. Nie oplacaloby im sie to.

dariuszp napisał:

Czemu hipokryci. Ty nie widzisz różnicy pomiędzy Sony które produkuje i wydaje własny gry a Microsoftem który kupuje studia żeby pozbawić konkurencję gier których ta firma nigdy nie wyprodukowała?

Jeszcze raz bo macie problem ze zrozumieniem argumentu.

Jakie znane gry Sony zabrało z platformy Microsoftu? Jakie znane serie kupili i powiedzieli że teraz możesz w to grać tylko na PlayStation? Nic.

To dlatego że te wszystkie świetne gry Sony o których mówicie zostały wyprodukowane przez Sony. Wzięli studio, dali im budżet i ci zrobili te gry dla Sony.

Malo tego, teraz wypuszczają te gry na Windowsa który przecież jest platformą Microsoftu.

Czy Microsoft wyprodukował Call of Duty, Dooma, Elder Scrolls itp? Nie. Microsoft szukał jak tu zyskać przewagę nad Sony bo gry które produkują są mizerne więc kupuje znane marki co umożliwi im zabranie tych marek z platformy Sony.

To  tak jakbym kupił lokalny sklep spożywczy co da mi opcje żeby np nie sprzedawać jedzenia ludziom z opozycji.

Więc jest ogromna różnica pomiędzy Sony który robi gry na własną platformę a Microsoftem który kupuje studia by je zabrać z cudzej platformy.

A co do tego co mówi Microsoft to... I'm nie można wierzyć. Microsoft zapłacił miliardy złotych kar za praktyki monopolowe. Oni są wręcz znani z prób niszczenia konkurencji często nieetycznymi lub nielegalnymi praktykami.

I przypomnę wam co się zadziało jakieś 8 lat temu jak Microsoft zyskał przewagę na rynku konsol. Zapowiedzieli że Xbox będzie zawsze online. Że będzie osobna opłata za DLC więc nawet jak Ci sprzedam płytę z grą Ultimate edition na rynku wtórnym to i tak musisz za DLC znowu zapłacić. W ogóle gry nie chodziły by między platformami i musiał byś spędzić 10 przykazań by komuś pożyczyć płytę. I wrzucili szpiega w konsole w postaci kinecta do skanowania waszego pokoju i podnieśli cene konsoli o 400zł.

I tylko dlatego że Sony ich załatwiło to się z tego wycofali. I znając Microsoft jak uzyskają przewagę to ich słowo nie będzie nic znaczyć.

Sanders-sama
Gramowicz
16/09/2022 01:23
dariuszp napisał:

Czemu hipokryci. Ty nie widzisz różnicy pomiędzy Sony które produkuje i wydaje własny gry a Microsoftem który kupuje studia żeby pozbawić konkurencję gier których ta firma nigdy nie wyprodukowała?

Boli ich ze konkurencja chce miec cos dla siebie, a sami robia to samo. 

Poza tym MS zapowiedzial ze nie zrobi z CoDa exa dla siebie. Nie oplacaloby im sie to.

Ray
Gramowicz
16/09/2022 01:23
dariuszp napisał:

Czemu hipokryci. Ty nie widzisz różnicy pomiędzy Sony które produkuje i wydaje własny gry a Microsoftem który kupuje studia żeby pozbawić konkurencję gier których ta firma nigdy nie wyprodukowała? 

Sanders-sama napisał:

Ale hipokryci :D

Ja nie widzę różnicy. Przecież Sony samo kupowało studia, myślisz że Naughty Dog i Isomniac to ich oryginalne studia? W tym roku kupili też Bungie. I co to w ogóle znaczy "produkuje i wydaje własne gry"? Jeśli masz wykupione studio to tak jakby M$ produkował i wydawał własne gry.

A hipokryzja polega na tym, że to Sony zawsze miało te legendarne najlepsze gry i jeśli chcesz w nie zagrać - albo Playstation albo nic. Sony po prostu boi się że szanse się wyrównują jeśli chodzi o exclusivy. I póki co to oni szczują graczy i szerzą panikę, podczas gdy Microsoft nie zapowiada, że nagle zabierze swoje gry z ich platformy, wręcz zaprzecza temu. Czy tak zrobią? Tego nie wiemy. Ale na pewno Sony ze swojej perspektywy czuje, że jest teraz trzymane "za jaja" i albo będą grać grzecznie i uczciwie na podwórku biznesowym albo zostaną one urwane.

dariuszp
Gramowicz
16/09/2022 00:27
Sanders-sama napisał:

Ale hipokryci :D

Czemu hipokryci. Ty nie widzisz różnicy pomiędzy Sony które produkuje i wydaje własny gry a Microsoftem który kupuje studia żeby pozbawić konkurencję gier których ta firma nigdy nie wyprodukowała? 

Sanders-sama
Gramowicz
16/09/2022 00:03

Ale hipokryci :D