Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft opóźnione. CMA rozpoczyna śledztwo

Maria Wawrzyniak
2022/09/15 16:15

Regulator z Wielkiej Brytanii potwierdził rozpoczęcie szczegółowego śledztwa w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

Na początku bieżącego miesiąca informowaliśmy Was, że podczas dochodzenia w sprawie największej transakcji w historii branży gier – czyli przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft – pojawiło się kilka problemów. Brytyjski urząd ochrony konkurencji (Competition and Markets Authority/CMA) obawia się, iż przejęcie może doprowadzić do znaczącego osłabienia PlayStation. Teraz natomiast przedstawiciele urzędu poinformowali, że rozpoczną bardziej szczegółowe śledztwo.

Kolejne problemy z przejęciem

CMA skierowało potencjalne przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft Corporation do szczegółowego przebadania, ponieważ z dostępnych obecnie informacji wynika lub może wynikać, że połączenie to może spowodować znaczne ograniczenie konkurencji na rynku lub rynkach w Wielkiej Brytanii.

Największym problemem jest fakt, iż CMA ma czas do 1 marca przyszłego roku na wydanie zgody lub zablokowanie transakcji. Co więcej, drogą CMA ma podążyć Unia Europejska; aktualnie nie znamy jeszcze jedynie decyzji Federalnej Komisji Handlu w Stanach Zjednoczonych.

GramTV przedstawia:

Komentarze
4
Ray
Gramowicz
16/09/2022 01:30

"CMA ma czas do 1 marca przyszłego roku na wydanie zgody lub zablokowanie transakcji".

Innymi słowy Microsoft ma czas do 1 marca by posmarować, by zaspokoić głupich biurokratów na zbyt wysokich szczeblach.

SebekPL2
Gramowicz
15/09/2022 18:05

Może CMA są fanami playstation xd

wolff01
Gramowicz
15/09/2022 16:58

Kurde najpierw przekręt z Twitterem a teraz to. Wiedziałem że te przejęcia są zbyt piękne żeby były prawdziwe :P

Sanders-sama
Gramowicz
15/09/2022 16:58

A co ma Brytyjska organizacja do tego co dwie Amerykańskie firmy robią?