Nowy model PS5 otrzymał ulepszony procesor. Sony odświeża swoją konsolę

Radosław Krajewski
2022/09/26 17:45

Zmiana procesora powinna przynieść korzyści w postaci większej liczby egzemplarzy PS5 w sklepach.

Niedawno Sony wysłało do sklepów kolejny model PlayStation 5. Wariant oznaczony numerem CFI-1202 został przeanalizowany przez serwis Angstronomics, którego redaktorzy odkryli, że nowa konsola jest nie tylko lżejsza i posiada lepsze chłodzenie, ale także w nowy procesor.

Nowy model PS5 otrzymał ulepszony procesor. Sony odświeża swoją konsolę

Nowy model PS5 otrzymał mniejszy procesor

Nowa rewizja PS5 wyposażona jest w ulepszony procesor AMD Oberon SOC znany jako Oberon Plus, wykorzystujący procesor technologiczny TSMC N6 (6nm). Firma opracowała nowy, mniejszy procesor zgodny z węzłem projektowym starszej wersji oznaczonej numerem N7 (7nm). TSMC N6 zapewnia wzrost gęstości tranzystorów o 18,8%, co oznacza zmniejszenie zużycia energii i obniżenie temperatury.

GramTV przedstawia:

Właśnie dlatego nowe konsole PS5 są lżejsze i mają mniejszy radiator w porównaniu do poprzednich wariantów. Mniejszy procesor oznacza, że firma może wyprodukować więcej procesorów na jednym waflu krzemowym. W praktyce oznacza to, że powstaje o 20% więcej Oberonów Plus SOC przy wykorzystaniu tych samych materiałów, co poskutkuje szybszą produkcją procesorów i wprowadzeniem na rynek większej liczby egzemplarzy konsoli.

Nowy model PS5 otrzymał mniejszy procesor, Nowy model PS5 otrzymał ulepszony procesor. Sony odświeża swoją konsolę
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!