Nowy Mass Effect to melodia odległej przyszłości. Gra może zadebiutować na PS6

Mikołaj Ciesielski
2023/11/10 08:15
1
0

Jeden z popularnych insiderów podkreśla, że prace nad grą znajdują się bardzo wczesnym etapie.

Z okazji Dnia N7 studio BioWare opublikowało tajemnicze zwiastuny nowej odsłony serii Mass Effect. Następnie do sieci trafił pierwszy plakat prezentujący prawdopodobnie główną postać kolejnej części cyklu. Wiele wskazuje jednak na to, że na premierę wspomnianej produkcji będziemy musieli poczekać kilka ładnych lat. Według branżowych insiderów nowy Mass Effect nie trafi w najbliższym czasie w ręce graczy.

Nowy Mass Effect to melodia odległej przyszłości. Gra może zadebiutować na PS6

Premiera nowego Mass Effecta dopiero w 2029 roku? Znany insider studzi entuzjazm fanów serii

Mało optymistycznymi wieściami podzielił się Jeff Grubb w ostatnim odcinku podcastu Game Mess Mornings. Popularny branżowy insider i dziennikarz, powołując się na anonimowe źródła, stwierdził, że premiera nowej odsłony serii Mass Effect ma nastąpić najwcześniej w 2029 roku. Opublikowane kilka dni temu przez BioWare materiały porównał natomiast do sytuacji z Dragon Age: Dreadwolf.

Ta gra po prostu nie jest blisko premiery. Powiedziano mi, że kiedy ujawniono Dragon Age: Dreadwolf, to wyglądało to podobnie. Ogłoszenie miało miejsce 2018 roku i otrzymamy tę grę może dopiero w przyszłym roku. Wystarczy szybka matematyka i okazuje się, że mówimy o 2029 roku w przypadku Mass Effect 5 – stwierdził Grubb.

Tamoor Hussain, który wraz z Grubbem wystąpił w ostatnim odcinku podcastu Game Mess Mornings, jest tego samego zdania i również miał otrzymać podobne informacje. Dziennikarze dodali, że BioWare zdecydowało się na publikację ostatnich zwiastunów, ponieważ potrzebowało niespodzianki z okazji Dnia N7.

GramTV przedstawia:

W czerwcu poinformowano, że nowy Mass Effect wciąż znajduje się w fazie pre-produkcji. Nieco później – bo we wrześniu bieżącego roku – w sieci pojawiły się doniesienia, według których BioWare miało „porzucić otwarty świat i wrócić do klasycznej formuły” Mass Effect. Niewykluczone więc, że deweloperzy wciąż nie zdecydowali, jak dokładnie ma prezentować się nowa odsłona popularnej serii.

Na koniec przypomnijmy, że BioWare wciąż nie podzieliło się żadnymi szczegółami na temat nowej odsłony serii Mass Effect. Jakiś czas temu jeden z deweloperów zasugerował natomiast, że produkcja będzie korzystać z MetaHuman Creator od Epic Games. Udostępnione pod koniec 2021 roku oferty pracy wskazują z kolei, że gra powstaje na silniku Unreal Engine 5.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
10/11/2023 08:34

Czyżby Bioware zrezygnowało z "bioware magic" czyli ciśnienia całego zespołu nadgodzinami przez lata by zminimalizować koszta, zniszczyć zespół i szybko wydać grę?

Pamiętam artykuły na ten temat przy okazji Mass Effect: Andromeda i Anthem które zaliczyły potężny fail. Ich pracownicy mówili że liczyli na porażkę już Dragon Age: Inquisition w 2015 i byli głęboko zawiedzieni że grze się jakoś tam udało bo to oznaczało że firma będzie kontynuować z tą "praktyką".

A teraz proszę :-) Dobre 6 lat na nowy DA i pewnie tyle samo będzie potrzebne na nowe ME.

Co też oznacza że te gry nie są robione równolegle. To też jest ciekawe. ME: Andromeda z tym sławnym "my face is tired" z tego co pamiętam była robiona przez jakiś dodatkowy zespół.