Nowy Mass Effect bez otwartego świata? BioWare miało zmienić początkowe plany

Mikołaj Ciesielski
2023/09/10 10:00
4
0

W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat nowej odsłony serii Mass Effect.

Pod koniec czerwca BioWare poinformowało, że nadchodząca odsłona serii Mass Effect wciąż znajduje się w fazie pre-produkcji. Tymczasem w sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat wspomnianego tytułu. Jeden z branżowych insiderów poinformował bowiem, że gra miała oferować otwarte światy. Deweloperzy rzekomo zdecydowali się jednak porzucić ten pomysł i postawić na rozwiązania znane z klasycznych części cyklu.

Nowy Mass Effect bez otwartego świata? BioWare miało zmienić początkowe plany

W nowym Mass Effect ma zabraknąć otwartego świata. Nowe doniesienia o grze BioWare

Autorem powyższych rewelacji jest Jez Corden – branżowy insider i dziennikarz Windows Centra – który regularnie dzieli się sprawdzonymi informacjami. Nowe doniesienia na temat nadchodzącej odsłony serii Mass Effect przekazano w ostatnim odcinku podcastu The Xbox Two. Corden przyznał, że słyszał, że wspomniana produkcja BioWare ma „porzucić otwarty świat i wrócić do klasycznej formuły”.

Insider podkreślił, że nie ma 100% pewności, czy powyższe informacje są prawdziwe, ale określił je mianem „branżowej plotki”. Niewykluczone więc, że BioWare rzeczywiście zdecyduje się wrócić do korzeni serii i zamiast otwartego świata zaoferować szereg mniejszych lokacji, które gracze będą mieli okazję odwiedzić w trakcie rozgrywki.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że nowy Mass Effect wciąż pozostaje sporą niewiadomą. Nie znamy przybliżonej daty premiery ani platform docelowych, choć możemy zakładać, że gra pojawi się na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Nadchodząca produkcja BioWare prawdopodobnie powstaje na silniku Unreal Engine, co sugerowały opublikowane jakiś czas temu oferty pracy.

Komentarze
4
ZubenPL
Gramowicz
10/09/2023 15:03

Dobra decyzja mam nadzieje że też Dragon age 4 dostanie mapy mniejsze niż inkwizycja a dobrze zaprojektowane.  

ZubenPL
Gramowicz
10/09/2023 15:01
dariuszp napisał:

Tu bardziej chodzi o to że w Bioware nie ma talentu by robić otwarty świat. Bo zamiast otwartego świata robią dużą, pustą i nudną mapę. Tak było w Andromeda. Tak było w Inquisition. Tak było w Anthem. 

Dodatkowo duża część Mass Effect to stacje kosmiczne, bazy. Eksploracja planet nie ma tam sensu bo jak już robić otwarty świat to robić go ciekawym ale te zasoby mogły by pójść do 10 odrębnych miejscówek. 

Realia są takie że "bioware cliche chart" wymaga kilku miejscówek, epickiej mapy na finał, kompanów i dużo filmowości. 

Dokładnie i to są elementy w których Inkwizycja i Andromeda traciły przez te otwarty świat. Dobry otwarty świat wymaga o wiele więcej pracy niż mniejszy bardziej liniowy jednak developerzy próbują go ciągle robić by zaoszczędzić zasoby. Dzięki czemu mamy wysyp produkcji kopiuj wklej jak 3 ostatnie assasyny.

Headbangerr
Gramowicz
10/09/2023 15:00

Każdy, komu kiedyś wiodło się lepiej, a teraz co najwyżej "tak sobie", powinien się zastanowić dlaczego. To najprostsza recepta na powrót do formy.
Trwa Wczytywanie