Nowy Mass Effect nadal znajduje się w fazie pre-produkcji – informuje BioWare

Mikołaj Ciesielski
2023/06/28 12:15
0
0

Studio zapowiada, że popularna seria powróci w „spektakularny sposób”.

W kwietniu ubiegłego roku BioWare poinformowało, że nowy Mass Effect znajduje się na „wczesnym etapie rozwoju”. Na oficjalnym blogu studia pojawił się wczoraj natomiast nowy wpis, w którym ponownie wspomniano o nadchodzącej odsłonie popularnej serii. Okazuje się jednak, że fani marki muszą uzbroić się w cierpliwość. Nowy Mass Effect wciąż znajduje się bowiem w fazie pre-produkcji.

Nowy Mass Effect nadal znajduje się w fazie pre-produkcji – informuje BioWare

Na premierę nowego Mass Effecta jeszcze trochę poczekamy. Gra wciąż znajduje się w pre-produkcji

Wspomniany wpis dotyczył zakończenia przez BioWare rozwoju Star Wars: The Old Republic. Za dalsze losy popularnego MMO odpowiadać będzie natomiast studio Broadsword, do którego dołączą również deweloperzy zajmujący się do tej pory wspomnianą produkcją. BioWare „na nowo” skupi się natomiast na swoich dwóch kluczowych markach, czyli Dragon Age oraz Mass Effect.

GramTV przedstawia:

Jak wspomnieliśmy wyżej, miłośnicy drugiej z wymienionych serii muszą wykazać się cierpliwością. Gary McKay – dyrektor BioWare – poinformował we wspomnianym ogłoszeniu, że nowy Mass Effect nadal znajduje się w fazie pre-produkcji. Deweloper zapewnia, że nad grą pracuje zespół doświadczonych scenarzystów, dzięki którym seria powróci w „nowy, spektakularny sposób”.

Na koniec przypomnijmy, że do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych szczegółów na temat nowego Mass Effecta. Nie znamy przybliżonej daty premiery ani platform docelowych, choć możemy zakładać, że gra pojawi się na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Nadchodząca produkcja BioWare prawdopodobnie powstaje na silniku Unreal Engine, co sugerowały opublikowane jakiś czas temu oferty pracy.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!