Mass Effect 5 z tajemniczymi filmami. BioWare świętuje N7 Day (Aktualizacja #2)

Radosław Krajewski
2023/11/07 22:22
1
1

Gracze odnaleźli stronę, na której pojawiło się odliczanie, które przyniosło nam nowy materiał z Mass Effect 5.

Aktualizacja 2: BioWare zaprezentowało prawdopodobnie ostatni z materiałów z Mass Effect 5 z okazji N7 Day. Wideo zatytułowane Nebula przedstawia postać z poprzednich dwóch filmów w całej okazałości. Niestety bohater lub bohaterka nosi na głowie hełm, zasłaniając twarz i ukrywając tożsamość postaci. Tajemnicza persona nosi płaszcz z naszywką z N7, więc z całą pewnością możemy stwierdzić, że należy do Przymierza Systemów, mogąc pochwalić się najwyższą rangą żołnierza.

Aktualizacja 1: Pojawił się drugi film z Mass Effect 5 prezentujący tę samą postać, którą mogliśmy zobaczyć w pierwszej zapowiedzi. Czyżby czekała nas jeszcze jeden materiał, który ujawni tożsamość postaci? Nowe wideo zobaczycie na dole strony, pod pierwszym materiałem.

Oryginalna wiadomość: Dzisiaj wszyscy fani Mass Effect świętują N7 Day, czyli oficjalne święto popularnej serii BioWare. W tym roku studio przygotowało zagadkę dla fanów nadchodzącej piątej części gry, która rozpoczyna się od długiej wiadomości Mike’a Gamble’a, dyrektora marki i producenta wykonawczego serii Mass Effect, w której podziękowali graczom za wsparcie, jednocześnie zapewniając, że produkcja gry wciąż postępuje.

Mass Effect 5 z tajemniczymi filmami. BioWare świętuje N7 Day (Aktualizacja #2)

Mass Effect 5 – BioWare opublikowało tajemniczy film

Najbardziej zastanawiającym jest urwany fragment, który rozpoczyna się od litery „S”. Możemy jedynie przypuszczać, że deweloper wspomina o Shepardzie, protagoniście trylogii Mass Effect.

Każdego 7 listopada wszyscy – twórcy, superfani, zwykli fani i tak jakby fani – świętują (i spekulują!) z powodu gier, historii i społeczności, dzięki którym seria Mass Effect jest wyjątkowa. To dowód na długotrwałą popularność tego uniwersum i zamieszkujących je postaci. Po jedenastu latach dni N7 i szesnastu latach Mass Effect marka nadal inspiruje nasz zespół i każdego dnia daje nam możliwość tworzenia kolejnych przygód. Niezależnie od tego, czy jest to jedna z wielu osób, będąca z serią od samego początku, czy też ktoś, kto niedawno dołączył do BioWare, wszyscy mamy niesamowite szczęście, że możemy urzeczywistnić tę przyszłość.

Ten proces jest zarówno satysfakcjonujący, jak i wymagający. Przez lata zadawaliśmy sobie wiele z tych samych pytań, które wy sami nam zadawaliście! Co się stało ze wszystkimi, których znacie i kochacie w tych grach? Kto naprawdę zginął? Kto z kim doczekał się dzieci? Jak brzmi kwilenie dziecka volusa? A co z galaktykami? I te zakończenia! Co do diaska stało się z naszą uczoną Asari pełniącą obowiązki Handlarza Cieni? Co z S… Nieważne, wiecie o co chodzi. Oczywiście są też odpowiedzi na te pytania, ale musicie poczekać, by je poznać. A wszystko, co ujawnimy, nie będzie łatwe do znalezienia, zgodnie z tradycją #N7Day.

Ale serio… Dziękujemy. Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co możemy zrobić dzięki wam. Podchodzimy do przyszłości tego uniwersum z wdzięcznością i głębokim szacunkiem. Z szacunkiem dla was – społeczności. Szacunkiem dla waszej miłości i poświęcenia. Szacunkiem dla historii i opowieści stworzonych przez was i dla postaci, które kochacie. I z szacunkiem dla przyszłości, bo mamy możliwość zrobić coś wielkiego i wspaniałego – dla was.

Do następnego razu… I wesołego Dnia N7!

GramTV przedstawia:

Również zespół BioWare na samym końcu opublikował swoją wiadomość do graczy z ukrytym kodem.

Wasza radość, kreatywność i pasja kierują nas ku przyszłości serii Mass Effect i wszystkieg0, czym może się stać. Zespół pośw1ęca czas, aby stworzyć zupełn1e nową przyg0dę, która wypełn1 się nowymi historiami, p0staciami i doświadczeniami.

W k0ńcu o to właśn1e chodzi w Dniu N7. O zł0żen1e w1elkich p0kłonów wam 1 tej wyb1tnej 0raz wyjątk0wej marce, która p0łączyła wszystk1ch – nas 1 was. Mamy 0gromną nadz1eję, że dotychczasowe spojrzen1e w przyszłość ser1i bardzo s1ę wam p0doba i jesteśc1e zadowolen1. Na pewn0 nie mac1e się czym martw1ć, przed nami jeszcze w1ęcej, ale d0piero później!

Wasi najwięksi fani

Gracze szybko rozszyfrowali wiadomość, którą okazało się słowo EPSILON. Pozwoliło to dostać się na stronę, która została uruchomiona równo o 19:00. Możemy na niej zobaczyć tajemniczy film z postacią, którą najwyraźniej fani mogą znać z trylogii. Niestety materiał trwa tylko 5 sekund, a tożsamość bohatera lub bohaterki nie została ujawniona.

Pojawiły się również spekulacje, że piąta cześć serii będzie nosiła tytuł Mass Effect: Epsilon. Gdy BioWare szukało odpowiedniej nazwy dla swojej gry, obok takich propozycji, jak Nebula lub Element Zero, był również The Epsilon Effect. Studio mogło wrócić do tej pomysłu i wykorzystać pierwszy człon tego tytułu przy piątej części serii. Warto jednak traktować tę informację wyłącznie jako plotkę.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
wladek616
Gramowicz
07/11/2023 22:44

"Niestety bohater lub bohaterka..." przecież to ewidentnie jest kobieca postać...