Nowy film Disneya największą porażką od dwóch dekad. Co dzieje się ze studiem?

Radosław Krajewski
2023/11/20 17:00
6
0

Najnowsza produkcja Disneya jest najgorzej ocenianym ich filmem animowanym od niemal dwudziestu lat.

Już jutro na ekranach kin pojawi się Życzenie, czyli kolejny animowany film Disneya. Dla wytwórni miała być to wyjątkowa produkcja, która uczci 100-lecie studia. Wygląda jednak na to, że Disney nie ma w tym przypadku czego świętować i pierwsze recenzje wskazują, że nie mamy do czynienia z udanych filmem.

Nowy film Disneya największą porażką od dwóch dekad. Co dzieje się ze studiem?

Życzenie kolejną nieudaną produkcją Disneya?

W serwisie Rotten Tomatoes Życzenie ma jedynie 55% pozytywnych opinii z 60 recenzji. Średnia ocena wynosi 6,1/10. Nawet krytykowany ubiegłoroczny Dziwny świat ma 72% pozytywnych recenzji.

Film osiągnął najgorszy wynik dla animowanych filmów Disneya od niemal dwudziestu lat. Ostatnią produkcją, która może pochwalić się jeszcze gorszym wynikiem był Kurczak Mały z 2005 roku, który ma tylko 37% pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes.

GramTV przedstawia:

Po wielkiej porażce Marvels, a także Nawiedzonego dworu oraz Indiany Jonesa i artefaktu przeznaczenia, Życzenie staje się kolejną klapą studia. Wywórnia musi opracować nową strategię, aby dostarczyć widzom produkcji, które nie tylko przyciągną ich do kin, ale również im się spodobają. W ostatnich latach te warunki są coraz trudniejsze do spełnienia dla Disneya.

Życzenie krytykowane jest przez recenzentów za rozczarowującą historię, pozbawioną odpowiedniego humoru i uroku, która charakteryzowała wiele wcześniejszych filmów studia. Produkcja ma być oparta na utartych schematach, a liczne odniesienia do innych animowanych filmów Disneya wydają się skokiem na kasę, a nie próbą wzbudzanie w widzach nostalgii. Pomimo niezłej oprawy wizualnej, Życzenie ma być pod wieloma względami niedopracowane, jakby twórcy za wszelką cenę chcieli zdążyć wypuścić film do kin jeszcze w tym roku.

Komentarze
6
Noir1
Gramowicz
22/11/2023 01:40

No cóż. Wszystkie ich filmy, to jakieś żart dla jakiś psychicznie chorych ludzi. Oni nawet orginalne historię z konkretnymi bohaterami z konkretnymi celami i cechami, jak i przekazem, zupełnie pozmieniali, gdzie syrenka, nie jest już syrenka, Piotruś pan nie jest piotrusiem panem, Indiana nie jest Indiana, tylko głupim pomagier jakiejś idiotki. Mam nadzieję że za to co zrobili z tak kultowymi filmami, zostaną zrujnowani.

hoodedman
Gramowicz
21/11/2023 12:17

może czas wrócić do starego kanonu, mężczyzna prezentował męskie cechy kobieta kobiece. Mężczyzna ratował kobietę byl obrońca, zapewniał bezpieczeństwo, kobieta była jego duszą, jego sensem istnienia, budowała relacje otaczała go potrzebna mu miłością....

nieeee lepiej nakręćmy coś z murzynem i gejem.

koNraDM4
Gramowicz
20/11/2023 18:24

Jak dla mnie wartość tego filmu zależy od tego czy dzieciakom się spodoba. Kurczak Mały jest gorzej oceniany ale jak wychodził to byłem jeszcze na tyle młody, że mi się podobał, dzisiaj pewnie byłbym wieloma scenami zażenowany ale wtedy dla mnie to był dobry film.

wolff01
Gramowicz
20/11/2023 18:18

Raya była chyba ostatnim udanym filmem animowanym Disneya...

JakiśNick
Gramowicz
20/11/2023 17:22

Ich filmy już od lat nie były wybitne. A teraz 50% czasu produkcji trzeba poświęcać na sprawdzanie czy produkcja jest wystarczająco inkluzywna, czy aktorzy wszystkich ras orientacji i kolorów mają równy czas antenowy i czy animowane postacie nie szkalują nikogo zbyt dużym biustem lub zbyt chudą talią XD

sc
Gramowicz
20/11/2023 17:15

Może celowo obniżają wartość akcji by zostać kupionym przez Apple.