Nowa wiedźmińska saga z kolejnymi szczegółami. Wiemy, kim jest reżyser serii

Mikołaj Ciesielski
2022/11/04 07:35
0
0

Funkcję będzie pełnił deweloper od lat związany z CD Projekt RED.

Nowa wiedźmińska saga z kolejnymi szczegółami. Wiemy, kim jest reżyser serii

W zeszłym tygodniu CD Projekt RED zapowiedziało remake pierwszego Wiedźmina. Adam Kiciński – szef studia – podkreślił natomiast, że odświeżona wersja pierwszych przygód Geralta z Rivii zadebiutuje dopiero po Wiedźminie Polaris, czyli produkcji, która ma zapoczątkować nową wiedźmińską sagę. Tymczasem poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące wspomnianej serii. Dowiedzieliśmy się bowiem, kim jest reżyser całego cyklu.

Sebastian Kalemba reżyserem nowej wiedźmińskiej sagi od CD Projekt RED

Okazuje się, że reżyserem nowej wiedźmińskiej sagi od CD Projekt RED został Sebastian Kalemba, który z polskim studiem związany jest od 2014 roku. Deweloper pełnił funkcję głównego animatora przy grach Wiedźmin 3: Dziki Gon (oraz fabularnych dodatkach) i Cyberpunk 2077, a następnie został głównym reżyserem animacji wszystkich produkcji polskiego zespołu. W zeszłym roku objął natomiast stanowisko dyrektora kreatywnego studia, a teraz – jak widzimy – przyszedł czas na kolejne wyzwanie.

Reżyseruję nową wiedźmińską sagę. Od kiedy dołączyłem do CD Projekt RED, wierzę, że nie ma rzeczy niemożliwych, a podnoszenie poprzeczki, opowiadanie emocjonalnych historii i tworzenie światów jest tym, po co tu jesteśmy. Jestem dumny z bycia częścią CDPR i pracy z tak utalentowanym oraz pełnym pasji zespołem – napisał Kalemba na Twitterze.

Warto wspomnieć, że pod koniec marca informowano, że reżyserem nadchodzącej gry z serii Wiedźmin jest Jason Slama, który również związany jest z CD Projekt RED od 2014 i pracował jako starszy programista UI przy Wiedźminie 3, a następnie rozwijał grę Gwint: Wiedźmińska gra karciana. Niewykluczone jednak, że każda z odsłon serii będzie mieć własnego reżysera, a Kalemba odpowiedzialny będzie za całokształt. Na więcej szczegółów w tej kwestii musimy jednak poczekać.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!