Nowy Wiedźmin nie jest Wiedźminem 4. RED-zi pracują nad grą od prawie roku

Radosław Krajewski
2022/03/22 12:10

Poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące kolejnej odsłony serii Wiedźmin od CD Projekt RED.

Bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi CD Projekt RED ogłosił powstanie kolejnej gry z serii Wiedźmin. Otrzymaliśmy jedynie enigmatyczną grafikę z medalionem nowej szkoły oraz informacją, że deweloperzy porzucają swój własny silnik na rzecz Unreal Engine 5. Przeglądając profile pracowników studia w serwisie LinkedIn szybko odkryto, że reżyserem Wiedźmina 4 został Jason Slama. Przypomnijmy, że Konrad Tomaszkiewicz, który pełnił tę samą funkcję przy trzeciej części Wiedźmina, odszedł ze studia w maju ubiegłego roku po zarzutach o mobbing. Śledztwo nie wykazało żadnych dowodów na potwierdzenie zarzutów.

Nowy Wiedźmin nie jest Wiedźminem 4. RED-zi pracują nad grą od prawie roku

Jason Slama rozpoczął pracę w CD Projekt RED w lipcu 2014 roku. Pracował przy Wiedźminie 3 jako starszy programista UI, żeby awansować jako główny programista Gwinta, a następnie dyrektor ds. operacji na żywo i reżyser gry. Od czerwca 2021 roku pracuje nad nowym wiedźmińskim projektem jako reżyser.

Reżyser kolejnej dużej gry AAA z serii Wiedźmin. Dążę do stworzenia niesamowitych wrażeń z niezwykłym zespołem, który może pracować w zdrowym środowisku programistycznym. Chociaż nie jest łatwo osiągnąć jedno i drugie, zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zrealizować oba cele.

Oznaczałoby to, że gra w produkcji jest co najmniej od 10 miesięcy, ale więcej światła na tworzenie gry rzucił Ryszard „Rysław” Chojnowski. W swoim najnowszym filmie wspomniał, że otrzymał wiadomość, że gra rozwijana jest od 3-4 lat. Oznaczałoby to, że RED-zi pierwsze prace rozpoczęli jeszcze w 2018 roku. Nie są to potwierdzone informacje, dlatego warto traktować je wyłącznie jako plotki.

Radek Grabowski, globalny dyrektor PR w CD Projekt RED, na swoim Twitterze zaznaczył, że studio nie ogłosiło tytułu gry. Z tego względu nazwa Wiedźmin 4 może być myląca, gdyż deweloper jedynie wstępie potwierdził prace nad nową grą z serii. Nie ogłoszono żadnych szczegółów, w tym historii oraz bohaterów. Dlatego warto mieć na uwadze, że nowa gra z serii prawdopodobnie nie będzie miała żadnego numeru przy tytule.

Czego NIE ogłosiliśmy dzisiaj:

- Gra o nazwie Wiedźmin 4.

- Gra dostępna wyłącznie w jednym sklepie.

Było to nasze wstępne potwierdzenie nowej sagi w serii Wiedźmin. W tej chwili nie omawiamy żadnych szczegółów ani historii, postaci, mechaniki ani szczegółów fabuły.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!