Wiedźmin Remake zapowiedziany! RED-zi ogłosili powstanie gry na Unreal Engine 5

Radosław Krajewski
2022/10/26 16:12

Rewelacyjna niespodzianka z okazji 15-lecia serii.

Pierwsza odsłona Wiedźmina wydana w 2007 roku obchodzi dzisiaj swoje 15-lecie. CD Projekt RED hucznie postanowiło świętować tak ważną rocznicę i właśnie ogłosili powstanie pełnoprawnego remake’u gry. Fani od wielu lat prosili o odświeżoną wersję pierwszej części. Studio wysłuchało ich próśb i teraz oficjalnie zapowiedzieli prace nad projektem.

Wiedźmin Remake zapowiedziany! RED-zi ogłosili powstanie gry na Unreal Engine 5

Pierwszy Wiedźmin doczeka się pełnoprawnego remake’u

Gra powstaje w polskim studiu Fool’s Theory, w którym pracują doświadczeni z serią Wiedźmin deweloperzy. Produkcja będzie powstawać pod czujnym okiem CD Projekt RED, który zapewni nadzór kreatywny. Remake Wiedźmina jest przebudowywana od podstaw na Unreal Engine 5.

Nowa wersja Wiedźmina powstaje pod roboczą nazwą „Canis Majoris”, który to projekt został ujawniony już kilka tygodni temu. Twórcy proszą o cierpliwość w sprawie tego tytułu, gdyż pragną dostarczyć najwyższą jakość i zadbać o wszelkie szczegóły, na co potrzebują czasu. Dlatego też w najbliższym czasie nie będą szczegółowo omawiać postępu prac nad grą.

Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego się wszystko dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta – powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED. Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze liczą od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
8
MisioKGB
Gramowicz
26/10/2022 20:27

Oby nie było tak jak z zapowiedzią Cyberpunka, pamiętacie kiedy to było? W 2013 roku jakoś.

Crad999
Gramowicz
26/10/2022 19:41
Silverburg napisał:

Świetna wiadomość. Ja niestety nie przeszedłem 1, bo zmęczył mnie właśnie wspomniany system walki.

Genialna informacja. Ja na szczęście przeszedłem 1 kilka razy, ale męczy mnie ten system walki.

Sanders-sama
Gramowicz
26/10/2022 19:24
koNraDM4 napisał:

Więc albo dalej będzie to gra podzielona na lokacje tylko, że dużo bardziej rozbudowane względem jedynki albo będzie trzeba zmienić historię ponieważ nie wyobrażam sobie będąc "uwięzionym" we wsi Odmęty bym mógł przenieść się z powrotem do Wyzimy albo Kaer Morhen. 

Wątpię że będą zmieniać fabułę, czy świat gry. Co najwyżej poszerzą to co już znamy i tyle.

A co do wrogów, to i tak pewnie będzie inaczej zrobione niż w 3, bo inny silnik itp.

Sanders-sama
Gramowicz
26/10/2022 19:22

Wchodzę na maila, a tam wiadomość od GOGa że dzisiaj 15lecie Wiedźmina, i że z okazji zapowiedzi remake dają mi (po raz n-ty) za darmo jedynkę. 

Ja tak czytam: "Jaki remake? Czyżby się pomylili, i coś chlapnęli za szybko?" Wchodzę na Cdaction, a tam dużymi literami że remake robią :D

Nawet Polakom odbiła mania na punkcie remaków.

Headbangerr
Gramowicz
26/10/2022 18:36

OK, czyli czekamy na E3 2023.

Silverburg
Gramowicz
26/10/2022 17:05
Niakadan napisał:

No i super nie przeszedłem 1 strasznie mnie męczył ten system walki 

Świetna wiadomość. Ja niestety nie przeszedłem 1, bo zmęczył mnie właśnie wspomniany system walki.

koNraDM4
Gramowicz
26/10/2022 16:45

Coś jest w tym wszystkim mocno zastanawiającego. Do teraz oficjalne stanowisko CDPR było takie, że projekt Canis Majoris to odrębna produkcja od trylogii zawierająca otwarty świat i przygodę dla jednego gracza. Tworzona przez zewnętrzne studio składające się z weteranów branży.

Rozumiem, że odrębna miała być od nowej produkcji aczkolwiek zastanawiający jest ten otwarty świat. Nie uważam, że seria źle wypadła kiedy wprowadziła pełny open world ale pierwszy Wiedźmak nie był tworzony z myślą o takiej konstrukcji świata i fabuła niejako wymuszała na nas bycie przywiązanym do konkretnej lokacji póki nie pchniemy historii do przodu. Więc albo dalej będzie to gra podzielona na lokacje tylko, że dużo bardziej rozbudowane względem jedynki albo będzie trzeba zmienić historię ponieważ nie wyobrażam sobie będąc "uwięzionym" we wsi Odmęty bym mógł przenieść się z powrotem do Wyzimy albo Kaer Morhen. 

Część przeciwników zatem też zostanie zmieniona i jestem ciekaw jak sobie z tym poradzą gdyż Ghoule z jedynki, a z trójki to zupełnie odmienne gagatki; dodatkowo jedynka oferowała ciekawe zadanie z jednym takim jegomościem, który gadał więc ciekawi mnie czy nie zmienią tego.

Jeszcze pozostaje kwestia grafiki i modeli postaci, wątpię czy klimat oryginału zostanie zachowany, a tym bardziej, że pozostawią tą bardziej rockową muzykę podczas walki. 

Cieszę się na ten remake ale mam przeczucie, że nadal warto będzie ograć i remake i oryginał bo różnić się będą mocno.

Niakadan
Gramowicz
26/10/2022 16:28

No i super nie przeszedłem 1 strasznie mnie męczył ten system walki