Wiedźmin Remake zapowiedziany! RED-zi ogłosili powstanie gry na Unreal Engine 5

Radosław Krajewski
2022/10/26 16:12
8
5

Rewelacyjna niespodzianka z okazji 15-lecia serii.

Pierwsza odsłona Wiedźmina wydana w 2007 roku obchodzi dzisiaj swoje 15-lecie. CD Projekt RED hucznie postanowiło świętować tak ważną rocznicę i właśnie ogłosili powstanie pełnoprawnego remake’u gry. Fani od wielu lat prosili o odświeżoną wersję pierwszej części. Studio wysłuchało ich próśb i teraz oficjalnie zapowiedzieli prace nad projektem.

Wiedźmin Remake zapowiedziany! RED-zi ogłosili powstanie gry na Unreal Engine 5

Pierwszy Wiedźmin doczeka się pełnoprawnego remake’u

Gra powstaje w polskim studiu Fool’s Theory, w którym pracują doświadczeni z serią Wiedźmin deweloperzy. Produkcja będzie powstawać pod czujnym okiem CD Projekt RED, który zapewni nadzór kreatywny. Remake Wiedźmina jest przebudowywana od podstaw na Unreal Engine 5.

Nowa wersja Wiedźmina powstaje pod roboczą nazwą „Canis Majoris”, który to projekt został ujawniony już kilka tygodni temu. Twórcy proszą o cierpliwość w sprawie tego tytułu, gdyż pragną dostarczyć najwyższą jakość i zadbać o wszelkie szczegóły, na co potrzebują czasu. Dlatego też w najbliższym czasie nie będą szczegółowo omawiać postępu prac nad grą.

Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego się wszystko dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta – powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED. Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze liczą od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
8
MisioKGB
Gramowicz
26/10/2022 20:27

Oby nie było tak jak z zapowiedzią Cyberpunka, pamiętacie kiedy to było? W 2013 roku jakoś.

Crad999
Gramowicz
26/10/2022 19:41
Silverburg napisał:

Świetna wiadomość. Ja niestety nie przeszedłem 1, bo zmęczył mnie właśnie wspomniany system walki.

Genialna informacja. Ja na szczęście przeszedłem 1 kilka razy, ale męczy mnie ten system walki.

Sanders-sama
Gramowicz
26/10/2022 19:24
koNraDM4 napisał:

Więc albo dalej będzie to gra podzielona na lokacje tylko, że dużo bardziej rozbudowane względem jedynki albo będzie trzeba zmienić historię ponieważ nie wyobrażam sobie będąc "uwięzionym" we wsi Odmęty bym mógł przenieść się z powrotem do Wyzimy albo Kaer Morhen. 

Wątpię że będą zmieniać fabułę, czy świat gry. Co najwyżej poszerzą to co już znamy i tyle.

A co do wrogów, to i tak pewnie będzie inaczej zrobione niż w 3, bo inny silnik itp.
Trwa Wczytywanie