Nowa bohaterka w Kapitanie Ameryce 4 wywołała kontrowersje. Marvel broni swojej decyzji

Radosław Krajewski
2022/09/19 12:10

Izraelska supebohaterka nie spodobała się części fanów MCU.

Podczas tegorocznego D23 Expo Marvel ogłosił nowe szczegóły dotyczące czwartej części Kapitana Ameryki. W filmie pojawi się superbohaterka Sabra grana przez Shirę Haas. W komiksach postać była mutantką, która służyła jako agentka izraelskich służb wywiadowczych, Mossadu. Bohaterka od dawna wzbudza liczne kontrowersje, zarzucając Marvelowi promowanie i gloryfikację przemocy Izraela wobec Palestyny. Studio postanowiło odpowiedzieć i uspokoić fanów, obiecując przyjęcie „nowej perspektywy” dla Sabry w MCU.

Nowa bohaterka w Kapitanie Ameryce 4 wywołała kontrowersje. Marvel broni swojej decyzji

Marvel odpowiada na kontrowersje związane z Sabrą

Chociaż nasze postacie i historie są inspirowane komiksami, są one zawsze przeobrażone dla filmów i dzisiejszej publiczności, a twórcy produkcji przyjmują nowe podejście do postaci Sabry, która po raz pierwszy była wprowadzona w komiksach ponad 40 lat temu.

GramTV przedstawia:

Sabra pojawiła się w komiksie The Incredible Hulk z początku lat 80. Wtedy Marvel wprowadził wątek konfliktu izraelsko-palestyńskiego. W jednym z komiksów Sabra nie okazuje żadnych wyrzutów sumienia z powodu śmierci palestyńskiego dziecka, dopóki Hulk nie nauczył jej o ludzkich wartościach. Jakby tego było mało, już samo imię bohaterki wywołuje kontrowersje. Sabra to nazwa obozu dla uchodźców w Libanie, gdzie chrześcijańska milicja zabiła setki Palestyńczyków, podczas gdy izraelskie wojsko przyglądało się temu bezczynnie.

Reżyserem Captain America: New World Order jest Julius Onah, twórca Paradoks Cloverfield i Luce. Film zadebiutuje w kinach 3 maja 2024 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!