Nintendo zaprzecza istnieniu następcy Switcha. Prezes firmy dementuje wszystkie pogłoski

Krzysztof Żołyński
2023/11/08 20:30
3
0

Od wielu miesięcy pojawiały się pogłoski o nowej konsoli Nintendo. Uwierzyliśmy nawet, że wkrótce odbędzie się jej premiera. Szef Nintendo wszystkiemu zaprzecza.

Fani Nintendo cieszyli się przez ostatnie miesiące rozmaitymi doniesieniami na temat nowej konsoli, którą miała przygotowywać ta firma. Następca Switcha stał się już niemal namacalny materialnie, gdyż pojawiła się informacja o jego zamkniętym pokazie dla deweloperów. Czy to wszystko okazuje się plotkami? Tak przynajmniej twierdzi prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa.

Nintendo zaprzecza istnieniu następcy Switcha. Prezes firmy dementuje wszystkie pogłoski

W trakcie konferencji prasowej odniósł się do doniesień, jakoby Nintendo informowało deweloperów o nowym sprzęcie na początku tego roku. Wszystkie tego typu informacje określił jako niedokładne i nieprawdziwe.

GramTV przedstawia:

Jak informowaliśmy, we wrześniu pojawiła się pogłoska, że Nintendo przygotowało zamknięty pokaz nowej konsoli dla deweloperów, który odbył się w trakcie tegorocznej edycji gamescom. Miały być na nim prezentowane możliwości nowego sprzętu, a nawet specjalnie do tego przygotowana wersja gry Breath of the Wild. Padła wtedy nawet data przybliżonej premiery Switcha 2, którą pozycjonowano na drugą połowę 2024 roku.

Nintendo zaprzecza, że powstaje nowy Switch

Dodatkowo Furukawa skomentował także zamieszanie wywołane ujawnionym wnioskiem patentowym Nintendo. Jak pisaliśmy, można w nim zobaczyć urządzenie z dwoma ekranami, ewidentnie przeznaczone do grania i podobne do serii konsol przenośnych japońskiej firmy. Oczywiście rozgrzało to wyobraźnię wielu ludzi, którzy także tu zaczęli dopatrywać się nowej konsoli. Furukawa ostudził atmosferę stwierdzając, że wniosek patentowy został złożony z pełną świadomością, że zostanie odkryty i opublikowany i nie ma on przełożenia na jakiekolwiek ruchy firmy w kierunku produkcji nowej konsoli.

Komentarze
3
MisticGohan_MODED
Gramowicz
08/11/2023 23:21

Szkoda.

dariuszp
Gramowicz
08/11/2023 23:03

Mam nadzieje że cokolwiek zrobią będzie kompatybilne ze Switchem. Nie pogardzę jeżeli przyjmie tez moje gry z 3DS.

sc
Gramowicz
08/11/2023 21:32

a szkoda! Chętnie bym przygarnął następcę 3DSa.
Trwa Wczytywanie