Nie przekażemy konta Steam innej osobie w formie ostatniej woli. Po śmierci użytkownika gry przepadają

Patrycja Pietrowska
2024/05/27 13:40
6
0

Valve potwierdza ponure informacje.

Na początku marca bieżącego roku podawaliśmy informacje o ogromnej liczbie aktywnych graczy na platformie Valve. Wówczas padł nowy rekord – jednocześnie zalogowanych było 34,2 miliona osób. Część użytkowników może jednak zastanawiać się, co dzieje się z kontem, na którym gromadzimy swoje gry, gdy odchodzimy z tego świata. Valve postanowiło rozwiać wątpliwości jednego z graczy.

Nie przekażemy konta Steam innej osobie w formie ostatniej woli. Po śmierci użytkownika gry przepadają

Valve potwierdza – po śmierci użytkownika konta Steam nie można przekazać innej osobie

Na forum ResetEra pojawił się interesujący wpis użytkownika Delete12345. Jak przekazał internauta, zwrócił się on z ważną kwestią do supportu Valve, poruszając temat przekazania konta Steam w formie ostatniej woli. Okazuje się jednak, że platforma nie przewiduje takiej możliwości, w związku z czym wszystkie tytuły, które miał na swoim koncie dany gracz, zasadniczo przepadają.

Niestety konta Steam nie mogą być przekazane. Dział wsparcia Steam nie może zapewnić komuś innemu dostępu do konta ani połączyć jego zawartości z innym kontem. Z przykrością informujemy, że twoje konto Steam nie może zostać przekazane w formie ostatniej woli. – odpowiedział support platformy Valve.

GramTV przedstawia:

Jeden z użytkowników forum zauważył jednak, że właściwie można pozostawić innej osobie w testamencie dane do logowania się na konto Steam. To jednak nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać – oficjalnie nie można bowiem udostępniać komuś innemu haseł ani konta. Zapis w umowie licencyjnej użytkownika końcowego Steam głosi, że właściciel konta „nie może ujawniać, udostępniać ani w inny sposób zezwalać innym osobom na korzystanie z jego hasła lub konta, chyba że zostanie to wyraźnie dozwolone przez Valve”.

Wszystko wskazuje więc na to, że po śmierci posiadacza konta Steam, zgodnie z umową licencyjną, gry przepadają na zawsze i nie mogą być użytkowane przez inne osoby, chyba że zgłosimy się z tą sprawą bezpośrednio do Valve. Doświadczenia internautów opisywane na Reddit wskazują jednak na to, że oficjalne działanie kończy się zazwyczaj blokadą konta.

Komentarze
6
Expert
Gość
27/05/2024 21:01

​Osobiście nie mam z tym problemu bo zdaje sobie sprawę że świat się zmienia gaming się zmienia osoby które kupują teraz gry na Steam i myślą że przekażą je dalej za powiedzmy 30 lat dziecku z rodziny i to dziecko znajdzie w tych grach coś dla siebie są naprawdę gigantycznymi optymistami 

Gotenssjgoddark
Gramowicz
27/05/2024 18:43

Autor tego artykułu ma kiepskie poczucie humoru

sc
Gramowicz
27/05/2024 18:32

Oficjalnie nic nie mogą, bo wałki by leciały non stopa. Poza tym weź teraz siedź i sprawdzaj autentyczność woli umierającego - brzmi to komicznie. Może jeszcze za wcześnie na to.
Trwa Wczytywanie