Najgorzej oceniony serial Netflixa skasowany. Produkcja zakończona na pierwszym sezonie

Radosław Krajewski
2022/12/17 13:20
2
0

Tym razem platforma podjęła dobrą decyzję.

W ostatnim czasie Netflix anulował wiele swoich oryginalnych produkcji, a ostatnio jeden ze swoich najgłośniejszych tytułów skierowanych do nastolatków, który został skasowany po trzecim sezonie. Ale nie wszystkie decyzje platformy są złe i tym razem Netflix zdecydował się anulować serial, po którym raczej nikt nie będzie płakać. Blockbuster zadebiutował w serwisie na początku listopada, zbierając bardzo słabe oceny od recenzentów i widzów. Na Rotten Tomatoes serial może pochwalić się jedynie 22% pozytywnych opinie z 46 recenzji, zaś średnia ocena widzów wynosi 45%. Również na IMDb nie wygląda to najlepiej, gdzie średnia ocena to 5,1/10 z niecałych 6 tysięcy wystawionych ocen. Produkcja szybko zyskała status „najgorzej ocenionego serialu Netflixa”.

Najgorzej oceniony serial Netflixa skasowany. Produkcja zakończona na pierwszym sezonie

Blockbuster skasowany po pierwszym sezonie

Choć Blockbuster miał złą sławę, to nie przyciągnął widzów przed ekrany, aby sprawdzili, czy rzeczywiście jest tak źle, jak mówią. Serial ani razu nie znalazł się w rankingu dziesięciu najchętniej oglądanych seriali Netflixa, co jest rzadkością dla nowych produkcji. Jedynie w Australii i Kanadzie Blockbuster znalazł się na listach Top 10, nie goszcząc tam jednak długo. Zainteresowanie serialem było tak niskie, że platforma nie miała innego wyjścia i musiała skasować tę produkcję.

GramTV przedstawia:

Serial opowiadał o pracownikach ostatniej na świecie wypożyczalni filmów sieci Blockbuster. Prowadzi ją Timmy Yoon, wielki entuzjasta analogowych technologii, który dowiaduje się, że musi zapobiec zamknięciu swojego oddziału i uratować etaty pracowników, którzy przez lata stali się także jego znajomymi. Timmy i reszta załogi zdają sobie sprawę, że ostatni Blockbuster może przysłużyć się lokalnej społeczności, pomagając w odbudowaniu tradycyjnych relacji międzyludzkich, które w dobie cyfryzacji trafiły na boczny tor.

Komentarze
2
Kafar
Gramowicz
17/12/2022 18:02

To było tak słabe że pierwszego odcinka nie dałem rady obejrzeć. Ogólnie w takich serialach które są anulowane zobaczyłem pewien stały schemat. Jak często pojawiają się żarty polegające na osobistościach z amerykańskiej polityki czy telewizji w serialu (czyli że tylko Amerykanin skuma o co chodzi) to szybko umierają.. pewnie dlatego że ani Amerykanina ani nikogo innego to nie śmieszy.

JakiśNick
Gramowicz
17/12/2022 16:33

Pierwsze słyszę, że coś takiego wgl wyszło.