Microsoft może planować dodanie kolejnych reklam do systemu Windows 11

Wincenty Wawrzyniak
2023/05/11 14:30
3
0

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, kolejne reklamy w systemie operacyjnym Windows 11 mogą pojawić się w… ustawieniach.

Jeszcze w marcu ubiegłego roku informowaliśmy Was o tym, że Microsoft przetestował reklamy w systemie Windows 11 w prawdopodobnie najgorszym możliwym miejscu, czyli w eksploratorze plików. Wygląda jednak na to, iż gigant z Redmond nie zamierza się na tym zatrzymać – najnowsze doniesienia w sieci sugerują, że korporacja może planować dodanie kolejnych reklam, tym razem w ustawieniach naszego komputera.

Microsoft może planować dodanie kolejnych reklam do systemu Windows 11

Jeszcze więcej reklam w Windowsie 11

Źródłem tych doniesień jest użytkownik serwisu społecznościowego Twitter o pseudonimie Albacore, który specjalizuje się w publikowaniu informacji na temat systemów operacyjnych Microsoftu.

W swoim wpisie ujawnił, że w testowej wersji Windowsa 11 pochodzącej sprzed kilku tygodni można znaleźć nową reklamę – po wejściu na stronę główną ustawień komputera pojawia się baner, którego celem jest zachęcenie do darmowego przetestowania pakietu Microsoft Office.

GramTV przedstawia:

Oczywiście, trzeba pamiętać, że mówimy tutaj o elemencie pochodzącym z wersji testowej systemu – nie ma więc żadnej gwarancji co do tego, że Microsoft ostatecznie wprowadzi go do oficjalnej wersji Windowsa.

Komentarze
3
SebekPL2
Gramowicz
11/05/2023 14:39

Wisienką na torcie będzie baner promujący przesiadkę na kolejny system i to już za 1-2 lata.

SebekPL2
Gramowicz
11/05/2023 14:38

Czekam na niepomijalne reklamy, reklamy po 1,5h związane z tematami, które normalnych ludzi nie dotyczą, reklamy ze scamami i linkami do wyłudzeń danych lub promujących strony dla dorosłych podczas odtwarzania filmów dla dzieci - a nie czekaj to nie win11 tylko Youtube.

Silverburg
Gramowicz
11/05/2023 14:36

Na bank zachęci to kolejnych użytkowników.
Trwa Wczytywanie