Metro Exodus 2 z zapowiedzią na gamescom 2023? 4A Games pojawi się w Kolonii

Mikołaj Ciesielski
2023/08/08 09:25
0
0

Niewykluczone, że ukraińskie studio szykuje niespodziankę dla fanów Metro.

4A Games już pod koniec listopada 2020 roku potwierdziło, że pracuje nad kolejną odsłoną serii Metro. Kilka miesięcy temu Tom Henderson – znany branżowy insider i dziennikarz – informował natomiast, że prace nad Metro Exodus 2 (nazwa nieoficjalna) przebiegają sprawnie, a gra może zostać zapowiedziana jeszcze w tym roku. Niewykluczone, że wspomniane doniesienia okażą się trafne, ponieważ – jak się okazuje – ukraińskie studio wybiera się na targi gamescom 2023.

Metro Exodus 2 z zapowiedzią na gamescom 2023? 4A Games pojawi się w Kolonii

4A Games potwierdza udział w targach gamescom 2023. Czas na zapowiedź nowej odsłony serii Metro?

Skąd pewność, że 4A Games pojawi się w tym miesiącu w Kolonii? Informacja o obecności ukraińskiego studia na gamescom 2023 pochodzi z oficjalnej strony targów, a konkretnie z listy wystawców, którzy wezmą udział we wspomnianym wydarzeniu. Niestety nie ujawniono, co dokładnie odwiedzający hale targowe w Koelnmesse będą mieli okazję zobaczyć na stoisku twórców Metro.

GramTV przedstawia:

Henderson informował w lutym, że kolejna odsłona serii Metro jest już w pełni grywalna, a rozgrywka ma „podążać za klasyczną formułą Metro”. Insider zapowiadał wówczas również, że nowa produkcja 4A Games ma zadebiutować na rynku w 2024 roku. Na ten moment nie pozostaje nam jednak nic innego, jak czekać na oficjalną zapowiedź gry.

Na koniec przypomnijmy, że Metro Exodus, czyli ostatnia odsłona serii Metro, zadebiutowało na rynku w lutym 2019 roku. Obecnie tytuł dostępny jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianej produkcji 4A Games, to zapraszamy Was do lektury: Pociąg do postapokalipsy – recenzja gry Metro Exodus.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!