Manor Lords z ogromnym zainteresowaniem na Steam. Na polską grę czekają miliony

Mikołaj Ciesielski
2024/01/19 14:30
0
0

Strategia od jednoosobowego studia Slavic Magic jeszcze przed premierą podbija platformę Valve.

Pod koniec października poznaliśmy datę premiery Manor Lords we wczesnym dostępie. Od premiery produkcji polskiego – jednoosobowego – studia Slavic Magic dzielą nas jeszcze nieco ponad trzy miesiace, ale tytuł już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem na Steam. Na rodzimego RTS-a czekają miliony użytkowników platformy Valve, a takim obrotem spraw zaskoczony jest nawet sam twórca Manor Lords.

Manor Lords z ogromnym zainteresowaniem na Steam. Na polską grę czekają miliony

Twórca Manor Lords nie spodziewał się tak dużego zainteresowania swoją grą

Jak wspomnieliśmy wyżej, Manor Lords cieszy się ogromnym zainteresowaniem na Steam. Polską strategię dodało bowiem do swojej listy życzeń ponad 2 miliony użytkowników platformy Valve. Grzegorz Styczeń – twórca gry – przyznaje w rozmowie z redakcją PC Gamer, że spodziewał się znacznie mniejszych liczb. Deweloper liczył bowiem, że wspomnianą produkcję do swojej „wishlisty” doda 14 tysięcy osób.

Kiedy w 2020 roku opublikowaliśmy pierwszy zwiastun, moja dziewczyna powiedziała, że spodziewa się, że [Manor Lords] doda do swojej listy życzeń 7 tysięcy osób. Byłem większym optymistą i stwierdziłem, że niesamowitym wynikiem byłoby 14 tysięcy. Nie spodziewałem się, że gra wzbudzi tak duże zainteresowanie i przekroczy 2 miliony – mówi Styczeń.

GramTV przedstawia:

Polski deweloper postanowił uczcić sukces i podziękować graczom za „całe wsparcie” za pośrednictwem komunikatu na Steam. Styczeń podkreślił, że ma na myśli zarówno dodawanie gry do listy życzeń, jak i testowanie, przekazywanie opinii oraz „po prostu bycie częścią tej podróży”. Twórca Manor Lords dodał również, że nie może doczekać się chwili, w której będzie mógł podzielić się kolejnymi wiadomości na temat wspomnianej produkcji.

Na koniec przypomnijmy, że Manor Lords zadebiutuje we wczesnym dostępie 26 kwietnia 2024 roku. Tego samego dnia polska strategia trafi również do usługi PC Game Pass. W późniejszym terminie gra ma doczekać się także konsolowej wersji, która wzbogaci bibliotekę Xbox Game Pass.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!