Manor Lords z dokładną datą premiery. Polska strategia trafi do Xbox Game Pass

Mikołaj Ciesielski
2023/10/26 08:40
0
0

Na Xbox Partner Preview zaprezentowano też nowy zwiastun produkcji studia Slavic Magic.

Od zapowiedzi Manor Lords, czyli RTS-a z elementami city buildera osadzonego w realiach średniowiecznych, minęły ponad trzy lata. O produkcji polskiego – jednoosobowego – studia Slavic Magic przypomniano na wczorajszym Xbox Partner Preview. W trakcie wydarzenia Microsoftu gracze mieli okazję zobaczyć nowy zwiastun wspomnianego tytułu, który ujawnił również dokładną datę premiery gry.

Manor Lords z dokładną datą premiery. Polska strategia trafi do Xbox Game Pass

Manor Lords zmierza do usługi Game Pass. Poznaliśmy datę premiery polskiej strategii

Zgodnie z przekazanymi informacjami Manor Lords zadebiutuje we wczesnym dostępie 26 kwietnia 2024 roku. Tego samego dnia produkcja Slavic Magic trafi również do usługi PC Game Pass. W późniejszym terminie gra ma doczekać się również wersji na konsole i zasilić bibliotekę Xbox Game Pass. Na więcej szczegółów musimy jednak jeszcze nieco poczekać.

Manor Lords to średniowieczna gra strategiczna, która oferuje zaawansowane budowanie miasta, wielkoskalowe bitwy taktyczne oraz złożone ekonomiczne i społeczne symulacje. Rządź swoją krainą jako średniowieczny władca – lata mijają, pogoda się zmienia, a miasta wznoszą się i upadają – czytamy w opisie gry na Steam.

Twórca Manor Lords podkreśla, że dostępna w grze mechanika budowania wzorowana jest na rozwoju prawdziwych średniowiecznych miast i wsi. We wspomnianej produkcji nie zdecydowano się na zastosowanie siatki, dzięki czemu gracze będą mieli pełną swobodę w rozmieszczaniu i obracaniu budynków.

GramTV przedstawia:

W Manor Lords ważnym elementem rozgrywki będzie także zarządzanie zasobami, a podejmowane przez graczy decyzje w tym zakresie będą miały swoje konsekwencje. Miłośnicy podbojów będą natomiast mogli korzystać nie tylko z siły swojej armii, ale również z potęgi dyplomacji. Gdy jednak dojdzie już do bitwy, użytkownicy będą zarządzać swoim wojskiem w czasie rzeczywistym. Nie będzie można jednak zapominać o zmęczeniu, warunkach pogodowych czy wyposażeniu.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!