LEGO Horizon Adventures naprawdę istnieje. Premiera jeszcze w tym roku, ale jedną platformę ominie

Radosław Krajewski
2024/06/08 11:30
0
0

Sony i LEGO zaprezentowały pierwszy zwiastun z klockowej wersji przygód Aloy, które pojawią się jeszcze w tym roku, nie tylko na PlayStation 5.

Plotki okazały się prawdziwe i jedną z najważniejszych zapowiedzi Summer Game Fest 2024 było LEGO Horizon Adventures. Produkcja jest owocem współpracy Guerrilla Games, Studio Gobo oraz LEGO, w której doświadczymy przygody Aloy, ale tym razem w klockowej wersji. Poniżej zobaczycie pierwszy zwiastun gry, który zawiera również fragmenty rozgrywki. Podobnie jak w innych grach z serii LEGO, będziemy mogli poznać historię samemu lub w dwuosobowej kooperacji. Produkcja odda do naszej dyspozycji możliwość budowania różnych elementów środowiska, a także zwiedzać ogromny świat znany z dwóch odsłon serii, czy też walczyć z wielkimi robotycznymi stworami. Co istotne, rozgrywka będzie się toczyć w rzucie izometrycznym, a Aloy będzie mogła szyć do przeciwników nie tylko z łuku, ale także poradzić sobie z nimi za pomocą walki wręcz.

LEGO Horizon Adventures
LEGO Horizon Adventures

LEGO Horizon Adventures – Sony i LEGO oficjalnie zapowiedziały nową odsłonę przygód Aloy

Historia w LEGO Horizon Adventures będzie bardzo podobna do tego, co znamy z poprzednich części. Wygląda więc na to, że otrzymamy skrót wydarzeń przynajmniej z pierwszej odsłony, ale w wersji, która pozwoli zapoznać się z tym światem również młodszym graczom.

W odległej przyszłości kraina zbudowana jest z klocków LEGO, a po Ziemi przemierzają niesamowite maszyny przypominające dinozaury. Aloy, główna bohaterka gry, zostaje znaleziona jako dziecko w jaskini i wychowana przez siwego myśliwego imieniem Rost, który uczy ją dzikich dróg. Pewnego dnia Aloy wyrusza na wyprawę, aby odkryć swoje prawdziwe przeznaczenie. Kierowana tysiącletnim hologramem naukowca imieniem Elisabet, Aloy musi stawić czoła Helis, przywódczyni grupy czcicieli słońca, którzy kłaniają się owianemu tajemnicą Starożytnemu Złu. Aloy i jej przyjaciół czeka o wiele więcej, gdyż przygoda zaprowadzi ich przez najwyższe góry i najgłębsze kotły — a wszystko to pięknie odtworzone z elementów LEGO – czytamy w oficjalnym opisie.

Twórcy obiecują, że LEGO Horizon Adventures pozwoli na zabawę zarówno w kanapowej kooperacji, jak i w trybie współpracy przez sieć. Gracze będą mogli wspólnie odmienić wioskę Serca Matki, dekorując ją lub dodawać unikalne budynki, które zdobędą w toku przechodzenia historii. Nie zabraknie także charakterystycznego dla gier LEGO elementu, czyli możliwości przebierania swojej postaci w różne stroje.

GramTV przedstawia:

LEGO Horizon Adventures zadebiutuje jeszcze w tym roku, a konkretniej w okresie świąteczny. Produkcja zmierza na PlayStation 5, Nintendo Switch oraz komputery osobiste. Niestety posiadacze Xboksów muszą obejść się smakiem i gra, przynajmniej w dniu premiery, nie pojawi się na konsolach Microsoftu.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!