Koniec Kanga Zdobywcy w MCU. Marvel zmienia kierunek i chce naprawić swoje uniwersum

Radosław Krajewski
2024/02/22 16:00
2
0

Studio ma konkretny plan na naprawę MCU. Jednym z kroków jest odcięcie się od nieudanego antagonisty z Ant-Mana 3.

Jeszcze w grudniu Jonathan Majors usłyszał wyrok w sprawie o przemoc wobec swojej byłej partnerki. Marvel szybko odciął się od aktora po zakończonym procesie, jednocześnie nie podając żadnych szczegółów dotyczących przyszłości Kanga Zdobywcy. Pojawiły się plotki, że studio szuka zastępstwa za Majorsa, aby inny aktor wcielił się w antagonistę w kolejnych projektach studia. Z najnowszego artykułu The Hollywood Reporter dowiadujemy się, że Marvel całkowicie zrezygnuje z Kanga i zmieni kierunek historii w MCU, jednocześnie stawiając na pierwszym miejscu jakość przyszłych produkcji.

Koniec Kanga Zdobywcy w MCU. Marvel zmienia kierunek i chce naprawić swoje uniwersum

Marvel wprowadza zmiany i rezygnuje z Kanga Zdobywcy

Studio zadowolone jest z przyjęcia pierwszego zwiastuna Deadpool & Wolverine, a także z ogłoszonej obsady Fantastycznej Czwórki. Kevin Feige ma już widzieć efekt zarządzonych przez siebie zmian w kreatywnym kierunku rozwoju MCU. Niektórych decyzji nie widać na pierwszy rzut oka, ale The Hollywood Reporter twierdzi, że serial Agatha: Darkhold Diaries miał zaplanowane pięć dni dokrętek na początku lutego, ale wszystkie ujęcia udało się nakręcić w jeden. Szybka praca miała podbudować optymizm ekipy i obsady, którzy chcieliby zdążyć z premierą serialu jeszcze na bieżący rok.

Marvel dba również o swoje przyszłoroczne kinowe hity. Do dopracowania scenariusza Fantastycznej Czwórki zatrudniono Erica Pearsona, który wcześniej pracował przy poprawkach do historii w Thor: Ragnarok. Studio zatrudniło również Joannę Calo do pracy nad scenariuszem do Thunderbolts. Scenarzystka miała wcześniej okazję pracować m.in. przy docenionym The Bear. Według The Hollywood Reporter historia w Thunderbolts miała skupić się na grupie złoczyńców i antybohaterów, którzy wyruszają na misję, na końcu której mieli zginąć. Miała to być więc tragiczna historia, która inspirowana byłaby Łotrem 1 z uniwersum Gwiezdnych wojen.

GramTV przedstawia:

Największą jednak zmianą w stosunku do poprzedniego planu na MCU jest rezygnacja z Kanga Zdobywcy. Marvel miał podjąć tę decyzję już po komercyjnej i finansowej porażce Ant-Mana i Osy: Kwantomanii, a skazanie Jonathana Majorsa jedynie przekonało włodarzy Marvela, że należy znaleźć nowego antagonistę drugiej sagi. Z tego względu Avengers 5 otrzyma nowy tytuł, który nie będzie nawiązywał do Kanga.

Za kulisami nikt nie nazywa ostatnich działań Marvela rebootem uniwersum, ale niektórzy postrzegają to jako poważne zmiany, które mają nadać nowy kurs MCU. Studio ma koncentrować się na mniejszej liczbie jednocześnie tworzonych projektów i skupieniu się na dopracowaniu tych, które aktualnie są w produkcji. Z tego względu wiele filmów i seriali zostało opóźnionych na kolejne lata, aby Marvel mógł zapewnić im odpowiednią jakość i odzyskać zaufanie widzów.

Komentarze
2
wolff01
Gramowicz
23/02/2024 19:18
dariuszp napisał:

Żeby coś się zmieniło to musieliby przyznać że to oni są problemem i musieli by rzeczywiscie wyciągnąć wnioski.

Czy ktoś uważa że obrzucanie obelgami klientów to nauka i wyciągnięcie wniosków?

Nie. Tych ludzi należy wylać na zbity pysk bo oni są niereformowalni. Firma która trzyma takie naprzykład osoby jak Kathleen Kennedy na stanowisku przez tyle lat nie jest poważną firmą.

Można się śmiać z plotek o przejęciu ich przez Elona (albo chociaż Peltza), ale chyba nie ma innej rady. 

dariuszp
Gramowicz
22/02/2024 17:27

Taaaa... Już wszystkich obwinili o rasizm i seksizm. To oznacza że tak naprawdę nic nie zmienili i niczego się nie nauczyli. Niech giną

To samo było z Ubisoft. Po porażce Breakpoint obiecywali zmiany i co? Dalej robią to samo gówno co kiedyś. I jeszcze mówią że gówno to nowa klasa AAAA.

Żeby coś się zmieniło to musieliby przyznać że to oni są problemem i musieli by rzeczywiscie wyciągnąć wnioski.

Czy ktoś uważa że obrzucanie obelgami klientów to nauka i wyciągnięcie wniosków?