Jumplight Odyssey to nowa gra twórców Armello inspirowana anime z lat 70.

Mikołaj Ciesielski
2022/11/18 12:40
2
0

Deweloperzy ze studia League of Geeks zaprezentowali pierwszy zwiastun swojej kolejnej produkcji.

Jumplight Odyssey to nowa gra twórców Armello inspirowana anime z lat 70.

Jeśli wydane w 2015 roku Armello przypadło Wam do gustu i z niecierpliwością czekacie na kolejne dzieło australijskiego studia League of Geeks, to mamy dla Was świetne wieści. Deweloperzy zaprezentowali wczoraj pierwszy zwiastun Jumplight Odyssey – przygodowej symulacji statku kosmicznego z elementami gatunku roguelite, która dodatkowo utrzymana jest w klimatach science fiction. Brzmi ciekawie, prawda?

Jumplight Odyssey pozwoli graczom poczuć klimat kosmicznych serii anime z lat 70.

Zgodnie z przekazanymi informacjami, Jumplight Odyssey inspirowane jest „epickimi przygodami rodem z kosmicznych serii anime z lat 70., takich jak Star Blazers”. W trakcie rozgrywki gracze będą musieli dbać o potrzeby pasażerów i członków załogi. Nie zabraknie też eksploracji układów planetarnych o zróżnicowanych biomach oraz zarządzania układami statku i zapobieganiu różnego rodzaju awariom.

Gracze będą mogli również awansować członków załogi, którzy podczas zabawy będą wchodzić ze sobą w interakcje i nawiązywać relacje. Deweloperzy podkreślają, że poszczególne relacje oraz występujące incydenty mają wpływ na postacie, a kluczem do sukcesu będzie dbanie o ich odpowiedni nastrój. W przeciwnym razie użytkownicy będą musieli „zmierzyć się z konsekwencjami”.

Jumplight Odyssey ma być również grą „dla miłośników budowania statków”. Konieczne będzie bowiem projektowanie optymalnych układów korytarzy oraz opracowanie „efektywnych procesów zarządzania”. Użytkownicy będą również musieli mądrze korzystać z różnego rodzaju zasobów, by zarówno sam statek, jak i załoga przetrwali jak najdłużej.

Niezależnie od tego, czy interesuje was melodramatyczna space opera z udziałem wielu członków załogi, rozsądne zarządzanie zasobami, systemy budowania kolonii czy też po prostu „tylko jeszcze jedna próba”, Jumplight Odyssey ma wam coś do zaoferowania – zapowiada Trent Kusters, dyrektor i współzałożyciel League of Geeks.

Zgodnie z przekazanymi informacjami, Jumplight Odyssey już w przyszłym roku ma zadebiutować w Early Access na komputerach osobistych. Twórcy planują również wersje na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S, które mają pojawić się po wyjściu gry z wczesnego dostępu na PC. Rodzimych graczy z pewnością ucieszy także fakt, że tytuł otrzyma polską wersję językową (napisy). Tymczasem rzućcie okiem na pierwszy zwiastun i dajcie znać, czy zamierzacie czekać na nowe dzieło twórców Armello.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Nalfein
Gramowicz
18/11/2022 20:39

Wygląda tak samo biednie jak każda inna produkcja która usiłuje stylizować się na anime ale nigdy to do końca nie wychodzi.

wolff01
Gramowicz
18/11/2022 13:19

Ta, w stylu lat 70-tych, a animacja w stylu CalArts wylansowana przez Steven Universe...