Joker 2 z dużą zmianą. Fani poznają nową genezę Harley Quinn

Radosław Krajewski
2023/02/23 15:40

Druga część Jokera zaprezentuje inną wersję ukochanej morderczego klauna.

W ubiegłym tygodniu Todd Phillips podzielił się nowym zdjęciem z Joker: Folie à Deux, na którym zaprezentował Harley Quinn graną przez Lady Gagę. Było to pierwsze spojrzenie na nową bohaterkę, która według najnowszych doniesień ma otrzymać zmienioną genezę względem oryginału.

Joker 2 z dużą zmianą. Fani poznają nową genezę Harley Quinn

Joker 2 zaprezentuje nową genezę Harley Quinn

Jak podał insider KC Walsh, fani mogą spodziewać się zupełnie nowej wersji popularnej bohaterki. Tym razem nie poznamy doktor Harleen Quinzel, która pracuje w zakładzie psychiatrycznym Arkham, ale osobę, która jest pacjentką zamkniętego ośrodka. Nie wiemy, dlaczego twórcy zdecydowali się na tę zmianę, ale najwidoczniej Joker w kreacji Joaquina Phoenixa nie będzie musiał emanować na tyle dużą charyzmą, aby uwieść młodą panią doktor i przeciągnąć ją na swoją stronę.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że w obsadzie drugiej części Jokera znaleźli się: Joaquin Phoenix, Lady Gaga, Zazie Beetz, Brendan Gleeson, Jacob Lofland i Catherine Keener.

Joker: Folie à Deux zadebiutuje w kinach dopiero 4 października 2024 roku.

Komentarze
5
wolff01
Gramowicz
23/02/2023 16:47

Wiecie, ja rozumiem wasze argumenty - generalnie najlepiej kiedy filmy opowiadają coś nowego. Joker wygrał właśnie swoim nowatorstwem, historia była bardziej przyziemna nawet niż trylogia Nolana która stawiała na realizm (oczywiście to dalej komiksowe filmy, ale chodzi mi np. o motywy z psychologią tłumu, brak przerysowanych elementów jak złoczyńcy z supermocami itd). Natomiast problem dzisiejszego kina superbohaterskiego polega na tym że twórcy za dużo "eksperymentują" (z całkiem innych pobudek niż nowatorstwo, ale to już inna sprawa), a odnoszę wrażenie że fani już naprawdę chcą powrotu to korzeni/prostych adaptacji, dopiero wtedy można robić spin-offy, eksperymentalne historie czy złoczyńców itd. Trzeba zbudować dobrą bazę dla uniwersum, co doskonale zrobiło MCU, no oczywiście do Endgame, bo teraz wszystko to już spierdzielili.

Widać to było po reakcji ludzi na Cavilla jako Supermana który powiedział że chce zagrać tradycyjnego Supsa. No ale niestety ten koncept upadł. A najlepsze że Gunn się teraz miga i wychodzi na to że nie wiek był tu problemem tylko że Cavill mu do koncepcji nie pasuje (bo ostatnio stwierdził że jego bohater wcale nie musi być młody).

MisticGohan_MODED
Gramowicz
23/02/2023 16:22

Jak wyjdzie dobrze to mi to przeszkadzać nie będzie, bo Harley tez miała różne lub podobne origin story w komiksach.

Ray
Gramowicz
23/02/2023 16:07
wolff01 napisał:

Widzę że moda na zmiany względem komiksów dalej w pełni - dokładnie to czego chcą fani :/

Akurat Harley Quinn nie wywodzi się z komiksów tylko z Batman Animated Series. Dopiero potem komiksy DC "skanonizowały" ją.

Obecny Joker też był eksperymentem i nowy spojrzeniem, przy czym sprzedał się dobrze i tak oto teraz próbują kolejny eksperyment. Myślę, że jeśli nie jest to część "głównego" uniwersum to niech robią co chcą.

dariuszp
Gramowicz
23/02/2023 16:06
wolff01 napisał:

Widzę że moda na zmiany względem komiksów dalej w pełni - dokładnie to czego chcą fani :/

Ja Ci zwróce uwagę na fakt że w tej wersji Jokera, ten miał koło 40 lat kiedy mu odbiło a Batman jest małym, nic nie znaczącym 10-letnim dzieckiem. Więc tutaj już dawno wszystko się zmieniło.

Poza tym jest wiele komiksów z Batmanem i Jokerem i każdy historię przedstawia inaczej. To nie jest tak że mamy jedną główną oficjalną linię. Historia Batmana miała wiele restartów, alternetywnych rzeczywistości itp bo postać powstała w 1939 i przewinęła się przez wiele rąk od tamtego czasu.

Dlatego zawsze mnie bawił tekst z Killing Joke gdzie Joker powiedział na temat swojej przeszłości:

"If I’m going to have a past, I prefer it to be multiple choice!"

wolff01
Gramowicz
23/02/2023 15:45

Widzę że moda na zmiany względem komiksów dalej w pełni - dokładnie to czego chcą fani :/