Jestem legendą 2 już powstaje. Will Smith ujawnił kanoniczne zakończenie pierwszej części

Radosław Krajewski
2023/12/04 12:35
1
0

Will Smith zdradził nowe informacje o drugiej części Jestem legendą i wyznał, które zakończenie będzie kanoniczne.

Długo musieliśmy czekać na nowe informacje dotyczące Jestem legendą 2. Film został zapowiedziany jeszcze w marcu ubiegłego roku, ale dopiero w lutym bieżącego roku o kontynuacji wypowiedział się producent Akiva Goldsman, który porównał nadchodzący tytuł do The Last of Us. Po wielu miesiącach ciszy, spowodowanej również strajkami scenarzystów i aktorów, Will Smith ujawnił nowe szczegóły powstającego filmu. Aktor w ostatnią sobotę był gościem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Red Sea w Jeddach w Arabii Saudyjskiej, gdzie opowiedział o etapie prac nad Jestem legendą 2 i potwierdził, które zakończenie oryginalnego filmu zostało uznane przez twórców za kanoniczne.

Jestem legendą 2 już powstaje. Will Smith ujawnił kanoniczne zakończenie pierwszej części

Jestem legendą 2 – scenariusz do filmu jest już gotowy

Smith przyznał, że nowa wersja scenariusza już do niego dotarła. Jeszcze w miniony weekend historia miała być omawiana przez aktora wraz z Machaelem B. Jordanem, który będzie mu partnerował na ekranie.

Jutro mam rozmowę telefoniczną z Michaelem B. Jordanem. Jesteśmy już naprawdę blisko produkcji, właśnie otrzymaliśmy scenariusz.

Gwiazdor dodał, że twórcy bazowali na alternatywnej wersji zakończenia pierwszej części Jestem legendą, w której postać Willa Smitha przeżyła. Tym samym kinowa wersja, w której główny bohater zginął, nie będzie brana pod uwagę w kontynuacji.

Trzeba być prawdziwym fanem Jestem legendą, żeby to wiedzieć, ale w pierwszej kinowej wersji moja postać umiera, ale na DVD pojawiła się alternatywna wersja finału, w której mój bohater przeżył. Idziemy za mitologią tego świata z wersji na DVD. Nie mogę powiedzieć nic więcej.

GramTV przedstawia:

Gdy scenariusz zostanie zaakceptowany przez producentów, wtedy zaplanowane zostaną prace na planie filmu. Zdjęcia do Jestem legendą 2 mogą rozpocząć się już w przyszłym roku.

Komentarze
1
MisioKGB
Gramowicz
04/12/2023 17:30

No i to jest news, super!