Jason David Frank nie żyje. Odszedł aktor z Power Rangers

Radosław Krajewski
2022/11/20 19:40

Przykra wiadomość dla wszystkich fanów serialu.

Amerykańskie media poinformowały o śmierci Jasona Davida Franka, którego widzowie mogą znać z roli Tommy’ego Olivera, który był pierwszym Zielonym, a następnie Białym Power Rangerem. Aktor miał 49 lat. Przyczyny śmierci nie są na razie znane, ale według nieoficjalnych informacji Frank miał popełnić samobójstwo.

Jason David Frank nie żyje. Odszedł aktor z Power Rangers

Aktor grający legendarnego Zielonego Wojownika nie żyje

Aktor rozpoczął swoją karierę w 1993 roku za sprawą serialu Mighty Morphin Power Rangers. Pierwotnie starał się o rolę Jasona, czyli Czerwonego Wojownikaa, ale otrzymał angaż jako Zielony Wojownik. Jego przygoda miała trwać zaledwie 14 odcinków, ale widzowie byli zachwyceni nową postacią i ostatecznie przedłużono jego kontrakt.

Frank od 4 roku życia trenował karate, a dwanaście lat później założył swoją własną amatorską szkołę walki. Znał wiele sztuk walki, w tym: Shōtōkan, Wadō-ryū, taekwondo, judo, brazylijskie jiu-jitsu, boks tajski, Wing Chun, Jeet Kune Do i Aikido. Był twórcą swojej własnego stylu amerykańskiego karate nazwanego Toso Kune Do. W sierpniu 2010 roku zadebiutował w zawodowym MMA (po wcześniej wygranych czterech walkach na amatorskich galach) podczas Texas Cage Fighting - Puro Combate 1, gdzie w zaledwie 44 sekund wygrał z Jose Roberto Vasquez.

GramTV przedstawia:

Jason David Frank próbował swoich sił w innych rolach niż w Power Rangers, ale bez większego powodzenia. Po trzynastoletniej przerwie wrócił do swojej postaci w epizodycznej roli w pełnometrażowym filmie Power Rangers z 2017 roku. Pojawił się również w Power Rangers Legacy Wars: Street Fighter Showdown z 2018 roku. Jego ostatnim filmowym projektem będzie Legend of the White Dragon, którego premiera zaplanowana jest na przyszły rok.

Aktorka pożegnał na Instagramie Walter E. Jones, z którym wspólnie grał w serialu Power Ranges.

Nie mogę w to uwierzyć…. RIP Jason David Frank. Moje serce jest smutne, że straciłem kolejnego członka naszej wyjątkowej rodziny.

Aktor grający legendarnego Zielonego Wojownika nie żyje, Jason David Frank nie żyje. Odszedł aktor z Power Rangers
Komentarze
2
MisticGohan_MODED
Gramowicz
21/11/2022 18:34

Szkoda gościa. Bez niego seria nigdy nie będzie już taka sama.

Bruce
Gramowicz
20/11/2022 19:45

:O Normalnie szok. To był mój ulubiony ranger. Naprawdę wielka szkoda :(