Nie żyje Mark Margolis. Twórcy Breaking Bad i Better Call Saul żegnają aktora

Mikołaj Ciesielski
2023/08/06 10:30
0
0

Nominowany do nagrody Emmy aktor zmarł w wieku 83 lat.

Tuż przed bieżącym weekendem w sieci pojawiła się wiadomość, która z pewnością zasmuci wszystkich miłośników Breaking Bad oraz Better Call Saul. W wieku 83 lat zmarł Mark Margolis – aktor, którego wiele osób może kojarzyć z roli Hectora „Tio” Salamanki we wspomnianych wyżej serialach telewizyjnych. O śmierci Margolisa poinformował jego syn – Morgan Margolis.

Nie żyje Mark Margolis. Twórcy Breaking Bad i Better Call Saul żegnają aktora

Zmarł Mark Margolis, czyli Hector Salamanca z Breaking Bad i Better Call Saul

W 2012 roku Mark Margolis został nominowany do nagrody Emmy właśnie za rolę Hectora Salamanki w serialu Breaking Bad. W trakcie swojej kariery aktor wystąpił jednak w wielu innych głośnych i docenionych produkcjach. Margolisa mieliśmy bowiem okazję podziwiać m.in. w takich filmach jak Człowiek z blizną, Requiem dla snu, Zapaśnik, Czarny łabędź czy też Hannibal.

Aktor wystąpił także m.in. w takich serialach jak Columbo, Prawo i porządek, Seks w wielkim mieście, Star Trek: Następne pokolenie. Najważniejszą rolą w karierze Margolisa jest jednak bez wątpienia wspomniany już Hector „Tio” Salamanca, w którego wcielił się zarówno w Breaking Bad, jak i Better Call Saul.

Łączymy się z milionami fanów opłakujących śmierć niezwykle utalentowanego Marka Margolisa, który swoimi oczami, dzwonkiem i kilkoma słowami zmienił Hectora Salamankę w jedną z najbardziej niezapomnianych postaci w historii telewizji. Będzie nam go brakowało – napisali twórcy Breaking Bad i Better Call Saul.

GramTV przedstawia:

Zgodnie z przekazanymi informacjami Mark Margolis po krótkiej chorobie zmarł w miniony czwartek w szpitalu Mount Sinai w Nowym Jorku. Przy aktorze do samego końca czuwał syn Morgan oraz żona Jacqueline.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!