Jakie są najpopularniejsze superbohaterskie serie? Jedno z miejsc zaskakuje

Radosław Krajewski
2023/05/28 10:00
1
0

Marvel zawładnął rankingiem.

Firma Parrot Analytics udostępniła nowy raport, w którym przeanalizowali sześć najpopularniejszych filmowych marek o superbohaterach, które w latach 2018-2022 cieszyły się w Stanach Zjednoczonych największą popularnością. Firma zdefiniowała „popyt” na daną franczyzę poprzez połączenie pragnienia obejrzenia nowych produkcji, zaangażowania widzów i oglądalności dotychczas dostępnych produkcji obliczając zaangażowanie w mediach społecznościowych wraz z aktywnością odbiorców w bezpłatnych platformach streamingowych i źródłach informacji, takich jak Wikipedia. Popyt na serię jest obliczany jako wielokrotność popytu tej franczyzy w stosunku do popytu przeciętnego filmu w tym samym okresie. Brzmi skomplikowanie? To przejdźmy do konkretów.

Jakie są najpopularniejsze superbohaterskie serie? Jedno z miejsc zaskakuje

Na pierwszym miejscu ze 100% popytem uplasowali się Avengersi. Absolutnie nie może to dziwić, gdyż dwie ostatnie części przebiły wszelkie oczekiwania, stając się największymi superbohaterskimi hitami w 2018 i 2019 roku, zarabiając łącznie prawie 5 miliardów dolarów z kin na całym świecie. Na drugim miejscu znalazł się Spider-Man z 99% popytu, co również nie jest żadnym zaskoczeniem, pamiętając, jak wielką popularnością cieszył się Spider-Man: Bez drogi do domu z 2021 roku.

GramTV przedstawia:

Podium zamyka Batman z 68% popytu, który bez wątpienia jest najpopularniejszym superbohaterem ze stajni DC Comics. Wynik ten jednak został podkręcony nie tylko przez Batman z ubiegłego roku, ale również Jokera wydanego w 2019 roku, który zdobył aż 11 nominacji do Oscara.

Zaskoczeniem jest z kolei obecność na liście X-Menów, którzy zajęli piąte miejsce z wynikiem 39% popytu. Ostatnie filmy o mutantach pojawiły się kolejno w 2019 (Mroczna Phoenix) i 2020 (Nowi mutanci) nie przyciągając jednak zbyt wielu widzów do kin. Obie produkcje były finansowymi klapami, ale mimo to X-Meni wciąż są jedną z najpopularniejszych superbohaterskich marek, pokonując chociażby Deadpoola, Strażników Galaktyki, Supermana, Iron Mana, czy Kapitana Amerykę. Poniżej znajdziecie pełne zestawienie.

Najpopularniejsze superbohaterskie serie:

  1. Avengers – 100% popytu
  2. Spider-Man – 99% popytu
  3. Batman – 68% popytu
  4. Thor – 41% popytu
  5. X-Men – 39% popytu
  6. Deadpool – 24% popytu
Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
28/05/2023 15:34

Wystarczy popatrzeć jak to obliczali i popatrzeć na okres który wybrali i te wyniki nikogo nie dziwią.