Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

id Software przygotowuje nową grę z serii DOOM lub Quake? Nowe oferty pracy

Maria Wawrzyniak
2021/11/01 10:30

Najnowsze ogłoszenia o pracę opublikowane przez studio id Software sugerują, że zespół pracuje nad nową grą z serii DOOM lub Quake. Lub nad czymś zupełnie innym.

Choć nie jest to jeszcze oficjalna informacja, studio id Software najprawdopodobniej pracuje już nad nową odsłoną z serii DOOM lub Quake. A przynajmniej na pewno w produkcji jest długo obecny na rynku kultowy FPS-akcji – takową informację odnaleziono (podajemy za serwisem PCGamesN) w najnowszych ofertach pracy zamieszczonych w sieci przez przedstawicieli zespołu. Ten poszukuje między innymi starszego animatora technicznego (Senior Technical Animator) czy artysty do tworzenia skyboxa, czyli technologii opracowywania tła w grach wideo (Skybox Artist). Wszystkie ogłoszenia możemy znaleźć pod tym adresem.id Software przygotowuje nową grę z serii DOOM lub Quake? Nowe oferty pracyNajbardziej istotną wzmianką jest jednak wspomniana pierwszoosobowa strzelanka. W ofertach możemy przeczytać, że przyszli pracownicy zajmą się wizualizacją oraz implementacją widoków i krajobrazów na poziomie produkcji AAA, a wymaga się od nich także znajomości realiów fantasy i science-fiction. Oczywiście, wcale nie musi chodzić o nowego DOOM-a czy Quake’a – może to być coś zupełnie innego.

Gdy jednak weźmiemy pod uwagę niezwykle pozytywne recenzje oraz ogólne opinie społeczności na temat ostatniej odsłony pierwszej kultowej serii, czyli gry DOOM Eternal, wydanie kolejnej części byłoby zrozumiałym posunięciem. Jeśli natomiast chodzi o rozwój drugiej serii, czyli serii Quake, ostatnią pełnoprawną odsłoną jest Quake Champions z 2017 roku, które spotkało się ze średniawym przyjęciem. Mimo wszystko jest to lubiany przez graczy cykl, który mógłby powrócić w pełni sił. W bieżącym roku zadebiutował też remaster pierwszej części – tutaj również nie możemy mówić o ogromnym podekscytowaniu czy bardzo pozytywnych opiniach. Teraz pozostaje więc już tylko czekać.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!