Horror Poppy Playtime doczeka się filmowej adaptacji od Legendary: Huggy Wuggy na wielkim ekranie

Krzysztof Żołyński
2024/05/22 19:00
0
0

Legendary Entertainment zapowiedziało ekranizację popularnej gry horrorowej Poppy Playtime. Czy ten nowy film odniesie sukces na miarę Five Nights at Freddy's?

Poppy Playtime, gra w której zabawka zamienia się w potwora, doczeka się filmowej adaptacji dzięki Legendary Entertainment. Produkcją zajmą się Don Murphy i Susan Montford z Mob Entertainment i Angry Films, znani z niedawno zakończonego horroru Faces of Death. Twórcy zapowiadają, że film będzie utrzymany w stylu Willy’ego Wonki, Toy Story i Gremlinów. Historia opowie o byłym pracowniku podupadłej fabryki zabawek, który dzięki tajemniczemu listowi wraca do opuszczonego miejsca, gdzie odkrywa, że stało się ono domem dla ożywionych zabawek.

Horror Poppy Playtime doczeka się filmowej adaptacji od Legendary: Huggy Wuggy na wielkim ekranie

Huggy Wuggy na dużym ekranie

Poppy Playtime zadebiutowało na platformie Steam w 2021 roku i szybko zdobyło popularność, gromadząc 12 milionów fanów na PC i urządzeniach mobilnych. Sukces kontynuowano dzięki portom na konsole PlayStation i Nintendo Switch. W grze gracze rozwiązują zagadki i wykorzystują różne gadżety, aby przetrwać i uciec z fabryki pełnej niebezpiecznych zabawek.

GramTV przedstawia:

Gra stała się fenomenem także w świecie merchandisingu, głównie dzięki pluszowemu Huggy Wuggy. Ten uroczy niebieski stworek, znany z morderczego uścisku, przerażał pedagogów i rodziców, gdy maskotka trafiła do polskich przedszkoli i szkół. Dzieci szeptały do siebie: „Przytul nie, a cię zabiję!”, co wywołało falę niepokoju.

Czy filmowa adaptacja Poppy Playtime przyciągnie tłumy do kin i dorówna sukcesowi Five Nights at Freddy's? Dowiemy się już wkrótce.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!