Horizon: An American Saga największym wyzwaniem w karierze Kevina Costnera. O wiele trudniejszy niż Tańczący z Wilkami

Krzysztof Żołyński
2024/03/05 18:00
0
0

Horizon: An American Saga jest czwartym filmem wyreżyserowanym przez Kevina Costnera i wygląda na to, że także najtrudniejszym.

Niedawno pojawił się pierwszy zwiastun kolejnego dzieła reżyserskiego Kevina Costnera – ogromnego i niezwykle widowiskowego filmu, który będzie pokazywany w dwóch częściach, trafiających do kin w czerwcu i w sierpniu.
Teraz Costner udzielił wywiadu Variety, w którym podzielił się refleksją na temat pracy nad nowym widowiskiem. Jak podkreślił aktor, realizacja Horizon: An American Saga stanowiło o wiele większe wyzwanie, niż jego, nagrodzony Oscarem, debiut reżyserski Tańczący z wilkami.

Horizon: An American Saga największym wyzwaniem w karierze Kevina Costnera.  O wiele trudniejszy niż Tańczący z Wilkami

To zdecydowanie największe wyzwanie. Jestem zszokowany tym, co udało nam się uzyskać. Tańczącego z Wilkami kręciłem przez 106 dni, a nowy film kręciłem przez 52. To było ogromne wyzwanie, ale nauczyłem się bardzo dużo i udało mi się wykorzystać wszystkie podręcznikowe sztuczki, że doprowadzić ten film do szczęśliwego finału i móc pokazać go widzom.

Horizon: An American Saga największym wyzwaniem w karierze Kevina Costnera

Horizon jest częściowo finansowany przez Costnera, ponieważ nie mógł znaleźć firmy produkcyjnej, która w pełni wspierałaby projekt. Być może sprawcą tego problemu jest bardziej artystyczne podejście do tematu i zerwanie z klasycznym gatunkiem, wypełnionym pojedynkami rewolwerowców.

Mamy wiele westernów, które nie są dobre, bo są zbyt uproszczone. Westerny są w rzeczywistości skomplikowane, bo to nie Disneyland. To były prawdziwe losy. Ludzie po prostu sobie radzili. Kobiety po prostu starały się utrzymać rodziny przy życiu, zaharowując się na śmierć. Ich życie było krótkie i wypełnione ciężką pracą. To mnie pociąga. To znaczy zawsze dotrę do strzelaniny, ale mnie to intrygują proste sprawy, które towarzyszyły ludziom w codziennych zmaganiach z życiem.

GramTV przedstawia:

Pierwsza część filmu Horizon: An American Saga ukaże się 28 czerwca, a rozdział 2 – 16 sierpnia.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!