Gwiazda Gwiezdnych wojen: Akolity ma wiadomość dla rasistów. Aktorka wywołała burzę w sieci

Radosław Krajewski
2024/06/21 16:00
5
0

Amandla Stenberg poszła na wojnę z osobami, które krytykują ją za jej kolor skóry i nagrała dla nich specjalną wiadomość.

Od premiery Gwiezdnych wojen: Akolity minęły już ponad dwa tygodnie, a serial wciąż wywołuje sporo negatywnych emocji wśród widzów. Serial został najgorzej ocenioną produkcją w całej historii marki Star Wars, ale oprócz kontrowersyjnej postaci showrunnerki Leslye Headland, również aktorzy dołożyli swoją cegiełkę do niechęci części widzów swoimi wypowiedziami w przedpremierowych wywiadach. Najbardziej dostało się Amandli Stenberg, głównej gwieździe Akolity, która gra w serialu podwójną rolę. Aktorka musiała mierzyć się nie tylko z krytyką jej gry aktorskiej, ale również z przejawami rasizmu, czy mizogini. Stenberg postanowiła odpowiedzieć na takie komentarze, potępiając „nieznośny rasizm” w swojej nowej piosence, którą udostępniła w mediach społecznościowych.

Gwiezdne wojny: Akolita

Gwiezdne wojny: Akolita – Amandla Stenberg udostępniła piosenkę przeciwko rasizmowi

Aktorka podzieliła się utworem zatytułowanym „Dyskurs”, w którym porusza kwestię braku tolerancji, której doświadczyła nie tylko w ostatnim czasie. Stenberg wypuściła piosenkę również przy okazji trwających obchodów Juneteenth, czyli święta upamiętniającego zniesienie niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych.

Wszystkiego najlepszego z okazji Juneteenth i tym, którzy zalewają mnie nieznośnym rasizmem – ponieważ tworzenie tej piosenki i teledysku zajęło mi na moim laptopie 72 godziny, macie więc 72 godziny na odpowiedź i oczekuję choreografii!!

Stenberg rozpoczyna utwór od odwołania do wywiadu z Trevorem Noahem z 2018 roku, który przy okazji premiery Gwiezdnych wojen: Akolity ponownie stał się viralem w mediach społecznościowych. W programie aktorka powiedziała, że jej celem przy pracy nad filmem „Nienawiść, którą dajesz”, było wywołanie „płaczu białych ludzi”.

Nie wszystkim utwór aktorki Akolity przypadł do gustu. Niektórzy wyśmiewają piosenkę i wskazują, że Stenberg nie radzi sobie z konstruktywną krytyką, „wyciągając kartę rasizmu”. Inni z kolei przypominają, że gwiazda serialu z Gwiezdnych wojen odnosi się do czarnoskórej społeczności, jako do „jej ludzi”, chociaż ma białego ojca pochodzącego z Danii.

Amandla Stenberg, gwiazda „Gwiezdnych wojen: Akolita”, postanowiła wyciągnąć kartę rasizmu i „posiadać hejterów”, wymachując tym jak ryba wyjęta z wody i łapiąca powietrze, śpiewając o tym, jak bardzo jest uciskana.

Takie są teraz Gwiezdne wojny.

Wczytywanie ramki mediów.

Więc w połowie biała Amandla Stenberg zdecydowała się zaśpiewać o tym, jak „jej ludzie” są uciskani i jak fani Gwiezdnych wojen są rasistami i bigotami.

To jest dziedzictwo, które Disneya i Lucasfilm odcisnęli na Gwiezdnych wojnach...

Wczytywanie ramki mediów.

Ten nowy film o rasizmie od Amandli Stenberg naprawdę dał mi do myślenia…

Tak, to ma sens.

Wczytywanie ramki mediów.

Amandla Stenberg i jej teledysk na Instagramie, w którym obraża fanów Gwiezdnych wojen, to najbardziej cringe’owy kawał śmieci, jaki kiedykolwiek zobaczysz.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Jeszcze inne osoby wskazują na podwójne standardy w Lucasfilm oraz Disneyu i porównują sytuację Amandli Stenberg do Giny Carano, której kontrakt rozwiązano po jej wpisach w serwisie X dotyczących pandemii, kwestii zaimków, czy wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Dlaczego więc Amandla Stenberg może nagrać film, w którym atakuje krytyków i wyraża się o ucisku oraz opresji, bez ponoszenia żadnych konsekwencji, podczas gdy Gina Carano, została zwolniona po prostu za nieumieszczenie zaimków w jej notce biograficznej i udostępnieniu postu wyrwanego z kontekstu, który również był prawdziwy?

Wczytywanie ramki mediów.

Zatem Amandla Stenberg może nagrać „teledysk”, w którym wzywa ludzi, którzy nie lubią Akolity, jako głupich rasistów i bigotów. A jej koledzy z obsady i showrunnerzy seriali to chwalą. Podwójne standardy? Chyba musisz mieć odpowiedni kolor [skóry]. Ciekawe.

Wczytywanie ramki mediów.

Nie brakuje jednak ludzi, którzy bronią zarówno Amandlę Stenberg, jak i Charliego Barnetta. Twierdzą, że należy im się szacunek również za ich role, gdyż „wykonują świetną pracę”. Inni z kolei chwalą piosenkę, w której aktorka miała „poetycko kontrować nienawiść”

Przyjazne przypomnienie, że Amandla Stenberg i Charlie Barnett są świetnymi aktorami i wykonują świetną pracę w Akolicie i wszyscy powinniście okazać im szacunek.

Wczytywanie ramki mediów.

Gwiazda Akolity Amandla Stenberg opublikowała piosenkę i wideo, w których wypowiada się na temat rasizmu i nienawiści, z jaką się spotkała. Jej koleżanka z planu, Dafne Keen, komentuje: „Wokelyte, łączcie się!”

Stenberg poetycko kontruje nienawiść i za to ją kochamy

Wczytywanie ramki mediów.

W ostatnim czasie nie jest to jedyna kontrowersja, którą nowy serial z Gwiezdnych wojen wywołał. W czwartym odcinku Akolity pojawiła się postać, która znana jest z trylogii prequeli. To nie spodobało się części fanów, którzy narzekają na kolejne zamieszanie w chronologii osi czasu serii, czy też odnosząc się do słów mistrza Jedi, które wypowiada w filmach, a zdają się być sprzeczne z tym, co możemy zobaczyć w serialu.

Komentarze
5
swgs
Gramowicz
25/06/2024 13:48

Ale nikt nie atakuje jej koloru skóry tylko stwierdzają, że Akolita to bardzo słaby i zły serial.

Headbangerr
Gramowicz
21/06/2024 19:35

Zadziwiające, że tacy ludzie dalej nie rozumieją, jak się błaźnią.

dariuszp
Gramowicz
21/06/2024 19:17
Yarod napisał:

Ależ skąd! To wspaniały deal: bo zawsze możesz się zasłonić rasizmem, bigoterią, mizoginią take your pick, a naiwniaki do oglądania i tak się znajdą! No. Przynajmniej przez jakiś czas...

dariuszp napisał:

Zatrudnij ludzi którzy mają takie pojęcia o Star Wars jak ja o balecie.

Zrób kiepski serial.

Nazwij wszystkich krytyków rasistami.

Gdzie ten profit?

Wyników ani ocen Ci to nie poprawi. Plucie na klientów też raczej gotówki im nie przyniesie. 
Trwa Wczytywanie