GTA 6 – zapowiedź „została zniszczona” przez Schreiera. Rockstar szuka winnych

Mikołaj Ciesielski
2023/11/11 08:45
1
0

Według najnowszych doniesień popularny dziennikarz miał pokrzyżować plany Rockstar Games i opóźnić prezentację nowej odsłony serii Grand Theft Auto.

Kilka dni temu ujawniono, że już w przyszłym miesiącu zobaczymy pierwszy zwiastun GTA 6. Kilka godzin przed wspomnianą informacją planami Rockstar Games podzielił się natomiast Jason Schreier. Tymczasem okazuje się, że w tym tygodniu studio planowało znacznie więcej atrakcji, niż tylko i wyłącznie komunikat z informacją o grudniowej prezentacji. Zapowiedź nowej odsłony serii Grand Theft Auto miało jednak zostać „zniszczona” przez redaktora Bloomberga, a deweloperzy i wydawca szukają osób odpowiedzialnych za wyciek.

GTA 6 – zapowiedź „została zniszczona” przez Schreiera. Rockstar szuka winnych

Jason Schreier miał „zniszczyć” zapowiedź GTA 6. Szefowie Rockstar Games i Take-Two są „wściekli”

Powyższymi rewelacjami podzielił się Chris Klippel – francuski dziennikarz i założyciel Rockstar Mag – za pośrednictwem portalu społecznościowego X (wcześniej Twitter). Według zdobytych przez niego informacji zapowiedź GTA 6 miała rzekomo odbyć się w tym tygodniu, a udostępniona w środę przez Rockstar Games seria wpisów „nie była tym, co pierwotnie planowano”.

Oświadczenie Sama Housera miało natomiast zostać opublikowane w celu przeciwdziałania wyciekowi, za który odpowiadał Jason Schreier. Na podobny krok Rockstar Games zdecydowało się również we wrześniu 2022 roku, gdy do sieci trafiło sporo materiałów z wczesnej wersji GTA 6. To jednak nie koniec informacji, którymi podzielił się Chris Klippel.

Francuski dziennikarz informuje, że atmosfera w Rockstar Games jest „dość napięta”, a zarówno Sam Houser, jak i Strauss Zelnick – dyrektor generalny Take-Two – są „wściekli” z powodu wycieku. Mieli oni rzekomo zapowiedzieć wszczęcie „wewnętrznego śledztwa” w celu znalezienia informatorów Jasona Schreiera. Jednocześnie pracownicy mieli zostać poinformowani, że będą „surowo karani” za nieprzestrzeganie NDA. Klippel dodaje również, że to „smutne”, że zapowiedź GTA 6 „została zniszczona” w taki sposób.

GramTV przedstawia:

Co ciekawe na całą sytuacją zareagował również Jason Schreier. Redaktor Bloomberga stwierdził, że nic z powyższych rewelacji „nie jest prawdą”, a Rockstar Games od początku zamierzało zapowiedzieć GTA 6 właśnie w taki sposób i nie zmieniło planów po ostatnim wycieku. Kippel podkreśla natomiast wiarygodność swoich źródeł i dodaje że chętnie porozmawia o sprawie z popularnym insiderem „prywatnie”.

Na koniec przypomnijmy, że według nieoficjalnych informacji akcja GTA 6 będzie rozgrywać się w fikcyjnym mieście wzorowanym na Miami. W trakcie rozgrywki gracze będą natomiast mogli wcielić się w dwójkę bohaterów – kobietę oraz mężczyznę. Ostatnie doniesienia sugerują również, że premiery nowej odsłony serii Grand Theft Auto należy spodziewać się w 2025 roku.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
11/11/2023 09:19

Nic nie zostało zniszczone. A co do samego wycieku to w pierwszej kolejności idiotyzmem jest robić z takich rzeczy tajemnice. Za dużo pracowników bierze udział w utworzeniu kampanii marketingowej przy takiej okazji by utrzymać tajemnice. 

Może gdyby Rockstar odrobinę szanował swoich pracowników i nie dobijał ich nadgodzinami to byli by bardziej lojalni wobec firmy.