GTA 6 trafi początkowo tylko na dwie platformy. Rockstar dzieli się szczegółami

Mikołaj Ciesielski
2023/12/05 07:35
3
0

Nadchodząca odsłona serii Grand Theft Auto ma „przesunąć granice”.

Zgodnie z zapowiedziami pierwszy zwiastun GTA 6 miał zostać opublikowany dzisiaj – 5 grudnia – o 15:00 czasu polskiego. Wyciek wyczekiwanego materiału zmusił jednak Rockstar Games do wcześniejszej publikacji, dzięki czemu od kilku godzin w sieci dostępny jest oficjalny trailer nowej odsłony serii Grand Theft Auto. Okazuje się jednak, że to nie koniec informacji związanych ze wspomnianą produkcją. Studio oraz wydawca – firma Take-Two – opublikowali bowiem wiadomość prasową, w której podzielono się kilkoma dodatkowymi szczegółami na temat GTA 6.

GTA 6 trafi początkowo tylko na dwie platformy. Rockstar dzieli się szczegółami

GTA 6 pojawi się początkowo wyłącznie na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Gracze PC muszą uzbroić się w cierpliwość

Wspomniana informacja prasowa zapowiada, że GTA 6 w 2025 roku trafi wyłącznie na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Deweloperzy z Rockstar Games potwierdzili tym samym złą wiadomość dla użytkowników komputerów osobistych, o której mówiło się już od jakiegoś czasu. Graczom PC nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, że twórcy nie będą kazali czekać zainteresowanym zbyt długo na pecetową wersję nowej odsłony serii Grand Theft Auto.

To jednak nie koniec informacji, którymi podzielił się Rockstar Games. Zapowiedź GTA 6 postanowił bowiem skomentować również Sam Houser, czyli założyciel wspomnianego studia. Deweloper informuje, że nowa odsłona Grand Theft Auto ma „przesunąć granicę” gier z otwartym światem.

GramTV przedstawia:

Grand Theft Auto 6 kontynuuje nasze wysiłki, aby przesuwać granice tego, co jest możliwe w wysoce wciągających, opartych na fabule doświadczeniach z otwartym światem. Jesteśmy podekscytowani możliwością podzielenia się tą nową wizją z graczami na całym świecie – powiedział Sam Houser, założyciel Rockstar Games.

Rockstar Games informuje również, że dzięki GTA 6 gracze będą mieli okazję odwiedzić stan Leonida i przejść się „przesiąkniętymi neonami” ulicami Vice City. Deweloperzy zapowiadają także, że wspomniana produkcja będzie „największą i najbardziej wciągającą ewolucją” w dotychczasowej historii serii Grand Theft Auto. Po tego typu obietnicach nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejne materiały i szczegóły.

Komentarze
3
MisticGohan_MODED
Gramowicz
05/12/2023 22:13

Mnie to pasi - wolę dopracowany produkt końcowy niż bubel ledwo działający w 30 klatkach.

koNraDM4
Gramowicz
05/12/2023 16:58

Czy kogoś jeszcze dziwi, że nowa gra Rockstara wychodzi najpierw na konsole, a na port na PC trzeba poczekać? :D

wolff01
Gramowicz
05/12/2023 09:13

Pewnie chodzi o jakiś wariant gry-usługi. GTA Online przynosi im tyle kapusty, że nie mogą z tego zrezygnować...
Trwa Wczytywanie