GTA 6 z oficjalnym zwiastunem! Rockstar Games zaprezentowało następną część Grand Theft Auto

Radosław Krajewski
2023/12/05 00:20
8
1

Na premierę jeszcze trochę poczekamy.

Rockstar Games błyskawicznie zareagowało na wyciek pierwszego zwiastuna GTA 6. Materiał miał trafić do sieci dopiero o 15:00 czasu polskiego, ale studio zdecydowało się przyśpieszyć pierwszą prezentację oczekiwanego Grand Theft Auto 6 i trailer jest już oficjalnie dostępny w sieci. Zgodnie z przewidywaniami materiał trwa półtorej minuty i możemy na nim zobaczyć, jakie atrakcje deweloperzy przygotowali w nowej odsłonie swojej popularnej serii.

GTA 6 z oficjalnym zwiastunem! Rockstar Games zaprezentowało następną część Grand Theft Auto

Zwiastun potwierdza, że w GTA 6 wróci do Vice City, czyli miasta wzorowanego na Miami, które po raz pierwszy pojawiło się w oryginalnym Grand Theft Auto z 1997 roku. Swoją największą popularność zdobyło w GTA: Vice City z 2002 roku za sprawą osadzenia historii w latach 80. XX wieku. Ostatnią odsłoną serii, w której mogliśmy zwiedzić to miasto było Grand Theft Auto: Vice City Stories z 2006 roku. Po prawie dwudziestu latach znów będziemy mogli poczuć klimat słynnej lokacji ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

W grze pokierujemy dwoma bohaterami. Pierwszą z nich będzie Lucia, która dopiero co wychodzi z więzienia, ale nie zamierza poddać się resocjalizacji i wraca na przestępczą drogę. Dziewczyna będzie dokonywać napadów z bronią w ręku wraz ze swoim ukochanym Jasonem, który będzie drugą grywalną postacią w GTA 6. Lucia będzie pierwszą protagonistką w całej historii serii od Rockstar Games.

W pierwszym zwiastunie Grand Theft Auto 6 studio zaprezentowało różne atrakcje, które będą czekać na graczy w Vice City. Pojawią się słoneczne plaże pełne opalających się ludzi, a także spacerujących psów, zakrapiane imprezy, wyścigi samochodowe, a także całe mnóstwo najdziwniejszych postaci, które robią równie szalone rzeczy. Dużą rolę w materiale odgrywają media społecznościowe i relacje telewizyjne, które informują o dziwnych i niebezpiecznych zachowaniach ludzi.

GramTV przedstawia:

Na samym końcu Rockstar Games ujawnił, że GTA 6 zadebiutuje na rynku dopiero w 2025 roku. Może to potwierdzać datę premiery, którą fani niedawno odkryli w zaszyfrowanej wiadomości na jednej z koszulek oferowanych przez studio w GTA Online. Oznaczałoby to, że premiery Grand Theft Auto 6 możemy spodziewać się dopiero na wiosnę 2025 roku.

Studio nie ujawniło, na jakich platformach gra pojawi się w pierwszej kolejności. Użytkownicy komputerów osobistych muszą więc uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na oficjalne informacje.

GTA 6 – pierwszy zwiastun

Komentarze
8
koNraDM4
Gramowicz
05/12/2023 17:44
dariuszp napisał:

Smuteczek. Dodatkowo czemu to wygląda jak GTA 5? 

Zgaduję, że ciągną dalej pomysł na styl graficzny z GTA 5 czyli takie połączenie realizmu z lekką komiksowością. Pełen realizm władowali w RDR 2 i chyba to właśnie stylem graficznym chcą odróżnić obie marki gdzie gameplay też to odzwierciedla (RDR 2 jest dużo powolniejsze i żmudne od serii GTA).

Jednakże jeśli część bajerów graficznych ze zwiastuna zostanie zachowana to możemy się spodziewać, że odległe tereny i budynki będą na pewno wyglądać lepiej niż w piątce. Raczej też można założyć, że tak jak w RDR2 roślinność będzie naprawdę gęsta tam gdzie ma być gęsta, a fizyka roślinności czy wody nie powinna na pewno od RDR 2 odstawać. 

wolff01
Gramowicz
05/12/2023 08:29

Czas zacząć pierdyliard wątków pt. "ale słaba ta grafa" xD

Myślę że w grach tej serii od dłuższego czasu liczy się klimat, fabuła, mnogość detali oraz atrakcji. RDR2 wyglądało i dobrze i robiło wrażenie pod względem dopracowania, myślę że tu będzie podobnie.

Ja bardziej boję się że ich poczucie humoru i mocna satyra społeczna zostanie tym razem pozbawiona zębów, żeby przypadkiem nie urazić tych "setek" wrażliwych pseudo-aktywistów tylko czekających w social media żeby wylać wiadro pomyj...

ZubenPL
Gramowicz
05/12/2023 02:19
sc napisał:

Wow. 

Kto tam płacze o mikrodetale, ten niech odpala mody w GTA 5. 

Gra ma działać równo, bez spadków w wydajności.

GTA 5 na modach nie ma mikro detali, tu nie ma co porównywać GTA 6 gniecie drobnymi szczegółami jak choćby szczegółowe przedmioty na scene ze sklepu. 
Trwa Wczytywanie