GTA 6 już na PC? Po sieci krąży fałszywa wersja, która może zawirusować komputer

Radosław Krajewski
2023/12/08 12:30
3
0

Uważajcie na swoje komputery i nie instalujcie GTA 6, które od kilku dni krąży po sieci.

Kilka dni temu Rockstar Games zaprezentował pierwszy zwiastun GTA 6. Materiał nie wszystkim fanom przypadł do gustu i część polskich graczy narzekało na materiał z kuriozalnego powodu. W sieci pojawiło się również wiele materiałów porównujących nowe Grand Theft Auto do poprzednich odsłon, w tym zwiastun najnowszej części odtworzony w GTA: Vice City. Chociaż nie znamy wielu szczegółów dotyczących gry, która pojawi się na rynku dopiero za dwa lata, to nie przeszkodziło to oszustom, aby wrzucić do sieci zawirusowaną wersję „GTA 6 na PC”.

GTA 6 już na PC? Po sieci krąży fałszywa wersja, która może zawirusować komputer

GTA 6 na PC – fałszywe wersje z wirusami krążą po sieci

Rockstar Games potwierdziło, że gra początkowo zadebiutuje na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Tradycyjnie w przypadku gier tego studia użytkownicy komputerów osobistych będą musieli uzbroić się w cierpliwość i zaczekać dodatkowych kilka lub kilkanaście miesięcy na pojawienie się GTA 6 w wersji na PC. Oszuści jednak wykorzystują ogromną popularność gry i do sieci trafiły zainfekowane pliki, które rzecz jasna nie zawierają samej gry, a jedynie malware i inne wirusy, które mają za zadanie wykraść dane, a w najgorszym razie całkowicie zablokować dostęp do komputera.

GramTV przedstawia:

O sprawie poinformowali użytkownicy Reddita, którzy wcale nie są zdziwieni, że fałszywe GTA 6 pojawiło się na komputerach. Na zdjęciu możemy zobaczyć instalator, który przypomina ten, za który odpowiada jedna z grup publikujących pirackie wersje gier. Ostrzegamy więc przed klikaniem w podejrzane linki odsyłające do pobrania GTA 6 na PC.

Przypomnijmy, że GTA 6 zadebiutuje w 2025 roku, a wersja na PC może pojawić się dopiero w 2026 roku. Gracze niedawno podzielili się ciekawą teorią, według której zwiastun należy oglądać od końca.

Komentarze
3
wolff01
Gramowicz
08/12/2023 14:29
Silverburg napisał:

Jeśli ktoś uwierzy w GTA 6 na PC i to na obecnym etapie produkcji, to nie powinien mieć w ogóle komputera.

Myślę że potencjalnymi ofiarami mogą być smarkacze którzy nahajpowani klikają bezmyślnie. No nic, nauczą się troche życia :)

Niakadan
Gramowicz
08/12/2023 13:56

Naprawdę trzeba mieć 0iq żeby uwierzyć że jest gta na PC jak ma wyjść później niż na konsole 

Silverburg
Gramowicz
08/12/2023 12:36

Jeśli ktoś uwierzy w GTA 6 na PC i to na obecnym etapie produkcji, to nie powinien mieć w ogóle komputera.
Trwa Wczytywanie