GTA 6 ostro krytykowane przez część polskich graczy. Powód jest kuriozalny

Radosław Krajewski
2023/12/06 11:40

Gracze oskarżyli Rockstar Games o brak realizmu w pierwszym zwiastunie GTA 6.

Oficjalny zwiastun GTA 6 jest już dostępny. Rockstar Games musiało zareagować na wyciek i premierę trailera przyśpieszyli o kilkanaście godzin. Gracze mieli więcej czasu, aby odkryć pierwsze sekrety i easter eggi poukrywane w zwiastunie. Pojawiły się również pierwsze porównania do GTA: Vice City, a także rzeczywistości. Niektórym graczom przeszkadza jednak brak realizmu w demografii Miami. W serwisie Wykop pojawiło się sporo komentarzy, które krytykują ukazanie w zwiastunie Grand Theft Auto 6 aż tylu czarnoskórych mieszkańców Vice City. Niektórzy zaczęli nawet porównywać faktyczną demografię niektórych miast w Stanach Zjednoczonych.

GTA 6 ostro krytykowane przez część polskich graczy. Powód jest kuriozalny

GTA 6 – zwiastun krytykowany przez cześć polskich graczy za nadmierną liczbę czarnoskórych postaci

Sprawę afery z Wykopu przedstawił serwis Donald.pl, który wybrał jeden z bardziej merytorycznych komentarzy, w którym zbyt duża liczba czarnoskórych postaci przeszkadza w zwiastunie GTA 6. Zdaniem niektórych komentujących Rockstar Games nie pokazało prawdziwej demografii Stanów Zjednoczonych, a jeden z użytkowników przytoczył statystyki dotyczące mieszkańców Los Angeles, w których tylko 8% to osoby czarnoskóre. Problem w tym, że Grand Theft Auro 6 rozgrywa się w mieście inspirowanym Miami, gdzie według statystyk z 2020 roku miasto zamieszkiwało 21% osób czarnoskórych.

GTA 6 – zwiastun krytykowany przez cześć polskich graczy za nadmierną liczbę czarnoskórych postaci, GTA 6 ostro krytykowane przez część polskich graczy. Powód jest kuriozalny
Wykop/Donald.pl

GramTV przedstawia:

Na Wykopie pojawiło się wiele komentarzy, które komentują ukazanie w pierwszym zwiastunie GTA 6 za dużą liczbę czarnoskórych NPC, ale nie brakuje również postów, które wyśmiewają taką postawę. Powstają nawet memy, które podkreślają komizm całej sytuacji.

Wykop/Donald.pl
Wykop/Donald.pl
Wykop/Donald.pl
Wykop/Donald.pl
Wykop/Donald.pl

Przypomnijmy, że GTA 6 zadebiutuje na rynku dopiero w 2025 roku. Studio potwierdziło, że na premierę gra trafi tylko na dwie platformy.

Komentarze
15
Crad999
Gramowicz
07/12/2023 20:04

Albo macie dzieci za mało zadanej pracy domowej, że macie czas marudzić z tak debilnego powodu, albo się za mocno nudzicie w życiu - ale to w takim razie za łopatę i do roboty.

ProfRacist
Gramowicz
07/12/2023 15:50

Bardzo dobrze ze jets dużo czarnuchow, więcej można rozstrzelać :) 

ZubenPL
Gramowicz
07/12/2023 15:09
Daniel Goodman napisał:

Takie przeinaczanie rzeczywistości, że czarnoskorzy na Florydzie to niecały 15%, a na trailerze Rockstara to więcej niż 80%. Fakty. Co to ma na celu? Nie wiem. Na pewno nie jest to ani normalne ani zgodne ze stanem faktycznym. Jestem za równością, wszyscy jesteśmy ludzmi, ale to co zrobił Rockstar to po prostu przebił propagandę  Netlixa i to tak konkretnie!:)

 Warto jeszcze zauważyć to jak są przedstawione obie grupy etniczne:Fakt, jest biała laska, która prowadzi imprezę dla czarnoskórych, jest Dj'ką, są biali ludzie na jachcie i na tarasie (wieżowiec) , a tak to - wytatuowany świrusek, podstarzały koleś w stringach, baba z młotkami i żebrak na ulicy (ujęcie w nocy, chodnik, siedzi koło krawężnika) Same cieniasy:)

A czarni? Pełna plaża, uśmiechnięci, rozbawieni, świetnie zbudowani (plaża), wysiadają z fajnych fur, full wypas impreza, idą sobie na luzie, a jedyną białą osobą w tej sceneri jest owy żebrak, który siedzi na chodniku i wyciąga do nich rękę w geście ''Daj''.Jakby... WTF w ogóle? Jak to racjonalnie wytłumaczyć?

ZubenPL napisał:

Jakie przeinaczanie rzeczywistości? 

JakiśNick napisał:

I bardzo dobrze, trzeba wytykać takie przeinaczanie rzeczywistości rozpoczęte przez netflixa.

Cóż napiszę tak "W los angeles czarni to nie całe 8,3% zobacz na zwiastun san andreas 90% npców czarnych Czemu to służy?" xD W aglomeracji miami ponad 20% jest czarnoskóra(część z kategorii latino tez jest czarna) a Afroamerykanów. W niektórych regionach to ponad 30%. A teraz bonus prawdziwa ulica miami podczas corocznego festiwalu widzisz nawet do prawdziwego miami dotarła twoja "poprawność policzna".

https://www.youtube.com/shorts/iH-pLcCUDE8

No jak są przedstawieni na tej plaży masz też umięśnionych białych, czarna kobieta uprawia pewien dość negatywnie się kojarzący tanieć na dachu auta czy klubie, widzimy czarnych gangsterów i inne przykłady amerykańskiej patologii. Dwa ta pani z nożami, ten dziadek w majtkach i zresztą większość ujęć jest to wersje prawdziwych zdjęć z florydy które zostały memami. Nie masz bladego pojęcia o amerykańskiej rzeczywistości czy choćby o tym jak wyglądają amerykańskie miasta(biedne dzielnice blisko centrum praktycznie z samymi mniejszościami a biali na przedmieściach).  
Trwa Wczytywanie