Wiedźmin: Stary Świat – wydawca udostępnił polską wersję instrukcji do gry

Mikołaj Ciesielski
2022/05/30 13:30

Zainteresowani mogą już zapoznać się z zasadami nadchodzącej gry planszowej osadzonej w uniwersum Wiedźmina.

Wiedźmin: Stary Świat – wydawca udostępnił polską wersję instrukcji do gry

Zapowiedziana w lutym ubiegłego roku gra planszowa Wiedźmin: Stary Świat zbliża się wielkimi krokami. Nowe dzieło Łukasza Woźniaka ma trafić do sprzedaży pod koniec bieżącego roku, a tymczasem wydawnictwo Go on Board udostępniło instrukcję gry w języku polskim, dzięki czemu wszyscy zainteresowani już dziś mogą zapoznać się z zasadami wspomnianej planszówki. Plik w formie PDF znajdziecie pod tym adresem.

Instrukcja składa się z 36 stron, na których zaprezentowano m.in. wszystkie elementy znajdujące się w pudełku, a także przedstawiono sposób przygotowania gry do rozpoczęcia zabawy. Nie brakuje też szczegółowego opisu przebiegu tury gracza oraz walki. Zainteresowani mogą również zapoznać się zasadami kościanego pokera oraz wariantu solo. Zadbano także o wyjaśnienie poszczególnych symboli znajdujących się na planszy oraz kartach.

Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum Wiedźmina, wiele lat przed wydarzeniami z sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko wiedźmini — profesjonalni zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom” – czytamy w opisie planszówki na platformie zagramw.to.

Na koniec przypomnijmy, że Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa dla od 1 do 5 graczy. Podczas zabawy uczestnicy będą przemierzać rozległą mapę, wykonywać intrygujące zadania, polować na potwory, a także toczyć pojedynki z innymi wiedźminami. Premiera gry jest zaplanowana na czerwiec 2022 roku. Zainteresowanych zapraszamy również do obejrzenia pełnej 3-osobowej rozgrywki, prezentującej przebieg gry oraz najważniejsze mechaniki.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!