Ghost in the Shell 2: Innocence powraca na ekrany w nowej jakości. Przygotowano reedycję 4K. Nowa wersja kultowego anime na zwiastunie

Krzysztof Żołyński
2024/05/23 19:00
0
0

Wytwórnia GKids Films ujawniła nowy zwiastun reedycji w rozdzielczości 4K klasycznego anime science-fiction Ghost in the Shell 2: Innocence.

Ghost in the Shell 2: Innocence, znany w Japonii jako po prostu Innocence (イノセンス, Inosensu) to japoński animowany film cyberpunkowy z 2004 roku, napisany i wyreżyserowany przez Mamoru Oshii. Film stanowi samodzielną kontynuację filmu Oshii Ghost in the Shell z 1995 roku i jest luźno oparty na mandze autorstwa Masamune Shirow.

W roku 2032 granica między ludźmi i maszynami zatarła się niemal nie do rozróżnienia. Seria morderstw popełnionych przez prototypowy model androida zwróciła uwagę Sekcji 9 Bezpieczeństwa Publicznego, jednostki specjalizującej się w zwalczaniu cyberterroryzmu. Jest rok 2032 Batô, detektyw-cyborg i jego ludzki partner badają sprawę robota kobiety – stworzonego w celu dostarczania przyjemności seksualnej – który zamordował swojego właściciela.

Ghost in the Shell 2: Innocence powraca na ekrany w nowej jakości. Przygotowano reedycję 4K. Nowa wersja kultowego anime na zwiastunie

Ghost in the Shell 2: Innocence w 4K. Wielki klasyk anime powraca w nowej jakości

Ponieważ żadna z rodzin nie wniosła oskarżenia, pojawiają się podejrzenia co do natury androidów i ich firmy produkcyjnej. Agenci wyruszają w podróż przez technologiczną dystopię, walcząc z wieloma okrutnymi bandytami z Yakuzy, przebiegłymi hakerami, biurokratami rządowymi i przestępcami korporacyjnymi, aby odkryć tajemnicę szokująca prawda kryjąca się za zbrodnią.

W oryginalnej obsadzie głosowej występują: Akio Ōtsuki, Atsuko Tanaki, Kōichi Yamadera i Tamio Ōki.

GramTV przedstawia:

Współreżyserami Ghost in the Shell 2: Innocence są Naoko Kusumi, Mizuho Nishikubo i Mamoru Oshii. Scenariusz napisał Mamoru Oshii, na podstawie mangi Koukaku-Kidoutai autorstwa Masamune Shirow.

GKids Films zapowiedział ponowną premierę Ghost in the Shell 2: Innocence w rozdzielczości 4K w kinach w całej Japonii. W tej chwili nie ma informacji czy trafi do kin w innych częściach świata, czy raczej do streamingów.

Warto przypomnieć, że jest to jeden z niewielu filmów animowanych, który miał kiedykolwiek premierę w Konkursie Głównym na Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie został pokazany w 2004 roku tuż po premierze w Japonii.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!